Vārda dienu svin: Anda, Andīna / 20.11.2017

booked.net

Jaunumi

Latviešu dziesmu konkurss - muzikālā spēle “Mana dziesma”

IMG 6673 CopyIededzies par savu Latviju!
Par dabu, par pļavu,
Par garu un gaismas staru.
Iededzies...
Iededzies un aizrādi,
Ja kāds noniecina šo tautu!
Iededzies un neklusē,
Ja patiess patriotisms sirdī pulsē
Iededzies un izdziedi,
Izdziedi šo latvju tautas himnu!
Iededzies un izjūti
Katru noti, katru vārdu!
Iededzies un saproti,
Ka nav nevienas labākas!
Iededzies un mīli to –
Šo zemi visskaistāko!
Foto

18 novembris

Novembris Latvijā ir īpašs. Varoņu un patriotu mēnesis. 
Novembris Latviju ietērpj sarkanbaltsarkanā - Latvijas karoga krāsā, jo novembrī mēs svinam savu valsti.  

 

Lai patriotisks prāts un optimisms sagaidot 18.novembri!
Jānis Grasis, Ādažu vidusskolas padomes priekšsēdētājs

17novMūsu sarkanbaltsarkanās krāsas! Tā baltā stāv par patiesību un taisnību un brīvo pilsoņu godu un godīgumu. Bet sarkanā atgādina mums tās asinis, kas lijušas visos laikos. Un kur sarkanais ar balto salejas, tur stāv rakstīta mūžīga uzticība Latvijai, mūsu Latvijai!

Nekad, nekad neļausim savās sirdīs dzist tēvzemes mīlestības liesmām un rūpēm par Latviju, lai viņa paliktu un pastāvētu visos mūžos!

Latvija ir, Latvija paliks un būs! Svētku koncerts 5. - 6. klasēmSvētku koncerts 7. - 8. klasēm.

IMG 6673 CopyVai kādreiz esi domājis, kas patiesībā ir Latvija? 
Tas nav tikai gabaliņš no zemeslodes. Tie ir cilvēki, kuri, mītot uz šīs zemes esot sacījuši: „Apvienosimies, lai būtu valsts!”. Tie ir Latvijas novadi, kuru nosaukumi skan tik cēli: Latgale, Zemgale, Kurzeme, Vidzeme. Tā ir valoda, kurā mēs runājam. Tie ir Latvijas meži un lauki, upes un ezeri. Latvija – tie esam mēs visi. Ja gribam mūsu zemi redzēt labāku, turīgāku, cēlāku – tādiem jābūt mums pašiem. Svētku koncerts 1. - 2. klasēm, Svētku koncerts 3. - 4. klasēm.

IMG 6505 Copy15. novembrī skolā viesojās Latvijas Okupācijas muzeja izglītības nodaļas pārstāvji, kas 9. un 10.-12. klašu skolēniem nodarbību laikā palīdzēja veidot izpratni par 1918. gada 18. novembrī dibinātās Latvijas Republikas un 1990. – 1991. gadā atjaunotās LR nepārtrauktību. Nodarbības vadītāji no Okupācijas muzeja iepazīstināja skolēnus ar vēsturiskajiem notikumiem: LR proklamēšana un Latvijas Republika 1918. – 1940. Latvija okupācijas apstākļos un LR neatkarības atjaunošana. Iepazīstināja ar Deklarācijas „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanas notikumiem 1990. gadā. Foto

B 1 CopyLNB Bērnu literatūras centrs uzsācis 11 - 12 gadus jauniem skolēniem jaunu lasīšanas kampaņu - skaļās lasīšanas sacensības. 15. novembrī arī mūsu, Ādažu vidusskolas 5. un 6. klašu skolēni, piedalās šajās sacensībās.

I kārta notika vispirms skolā, klasēs, un šodien noslēdzās Ādažu bibliotēkā. II kārta paredzēta reģionālā līmenī. III kārta Nacionālais līmenis - nākamā gada maija beigās, kad tiks izvēlēts Valsts čempions. Veiksmi skolēniem turpmāk! Foto

IMG 6482 CopyIr svarīgi veidot veselīgus ēšanas paradumus, lai bērni būtu veseli un tiem pietiktu spēka sasniegt savus mērķus dzīvē. Tematiskās nedēļas “Latvijas dārzeņi” laikā skolēniem bija iespēja iepazīties ar Latvijā audzētajiem dārzeņiem, nogaršot tos un nobalsot par sev tīkamāko. Savukārt 14. novembrī skolā viesojās uztura speciāliste Zanda Mihailovska. Interaktīvās nodarbības laikā visi 3., 4. un 5. klašu skolēni atsvaidzināja savas zināšanas par Latvijas rudens dārzeņiem un ogām, atsauca atmiņā uztura piramīdā esošos produktus, pārrunāja par to, ka svarīgi ir ievērot pareizu dienas režīmu, veltīt pietiekošu laiku miegam, sportiskajām aktivitātēm un būt pozitīviem. Paldies Zandai par nodarbību, par iespēju 490 Ādažu vidusskolas skolēniem atkārtot būtiskos jautājumus par veselīgu uzturu. Foto Prezentācija

V 1 Copy

Konkurss “Ko es zinu par Latvijas vēsturi un ģeogrāfiju?”

13. novembrī skolā risinājās aizraujošs vēstures konkurss starp 7., 8. un 9. klašu komandām. Klašu komandas cīnījās par iespēju izcīnīt ceļojošo ,,Vēsturnieku kausu''.
Konkursa gaita: Grupu turnīrā, komandas cīnījās par iespēju tikt playoff sacenšoties mačos ar citu klašu komandām, uzdodot savus izveidotos jautājumus, un atbildot uz otras komandas jautājumiem. Pusfinālā notika krustvārdu mīklas pildīšana uz laiku, bet finālā bija pati jautrākā disciplīna - atbildes uz skolotāja sagatavotajiem jautājumiem - Atbildot bez atbilžu variantiem 3. punkti, ar atbilžu variantiem - 1. punkts. Daudzos finālos uzvarētāju izšķīra vien 2 punkti, kādai komandai pieprasot atbilžu variantus. Kopumā visas komandas parādīja ļoti augstas zināšanas vēsturē un ģeogrāfijā, uzvarētāju nereti izšķirot vien vienas kļūdas dēļ.
Apsveicam konkursa uzvarētājus: 7.a klases komandu, 8.c klases komandu un 9.b klases komandu
Paldies vēstures skolotājam Arnoldam Laizānam. Patīkams pārsteigums skolēniem konkursa laikā bija arī iegūtās garšīgās balvas. Foto
Konkursa gaitu, grupu turnīru un playoff, varat redzēt attiecīgajos linkos :

7. klasēm http://challonge.com/7klase2017vesture
8. klasēm http://challonge.com/8klasevesture2017
9. klasēm http://challonge.com/9klase2017vesture

11novIk gadu 11. novembrī, Lāčplēša dienā, visā Latvijā iemirdzas neskaitāmas sveces, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji.
Lāčplēša dienas nosaukumu šis datums ieguvis par godu latviešu tautas mitoloģiskajam varonim Lāčplēsim – ar lāča ausīm un lāča spēku apveltītais stiprinieks kļuvis par simbolu varonībai un valsts mīlestībai.
Savukārt šīs dienas novakarē, jau otro gadu, ādažnieki pulcējas pie skolas, kur tiek iedegtas svecītes kā piemiņa varonīgajiem karotājiem, pa Gauju tiek palaists plosts un notiek lāpu gājiens no Ādažu vidusskolas uz Ādažu militāro bāzi. Mēs godinām visus Latvijas brīvības cīnītājus un viņu devumu Latvijas Republikas neatkarības nosargāšanā.
Lāčplēša dienas uzdevums mūsdienās ir ne tikai pieminēt brīvības cīnītājus, bet galvenokārt atcerēties un ņemt vērā, ka Latvijas valsts mums nav uzdāvināta un mūsu senči par to samaksājuši ļoti lielu cenu. Neatkarība bija jāizcīna grūtā un asiņainā cīņā uz Latvijas zemes. Lāčplēša diena ir kā atgādinājums, ka par savu drošību ir jāgādā pašiem, jo neviens cits to nedarīs. Pasaules vēsture rāda, ka valsti pazaudēt ir gaužām vienkārši, bet atgūt to iespējams tikai ar asinīm.
Lai nekad vairs Latvijas dēliem un meitām nebūtu jākrīt kaujās savā Dzimtajā zemē, lai pagājušā gadsimta drūmākās vēstures lapaspuses nekad vairs neatkārtotos! Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

www.adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

©2017 Ādažu vidusskola

Search