Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita / 18.09.2018

booked.net

Jaunumi

Viss sakas ar 1Viss sakas ar 2Pēdējā projekta koordinatoru tikšanās norisinājās Ādažu vidusskolā 2018.gada septembrī. Darba vizīte ilga četras dienas, kuru laikā galvenais uzdevums bija izrunāt projekta nobeiguma fāzi, vienoties par noslēguma pasākumiem partnerskolās, konstatēt iespējamās grūtības gala atskaišu rakstīšanā. Koordinators detalizēti  izklāstīja veicamos uzdevumus gala atskaites sakarā, tika pārrunāti termiņi par iesniedzamo informāciju. Tika atrisinātas arī neskaidrības, tika izmainīta programma, lai tās varētu detalizēti izrunāt.

3. septembrī notika skolas svinīgie pasākumi, sākoties jaunajam mācību gadam, notika visas skolas pedagoģiskā personāla informēšana par projekta sasniegumiem, rezultātiem, ietekmi uz partneru skolām. Ādažu vidusskolas skolotāji tika iepazīstināti ar iesaistītajam iestādēm un projekta praktiskajiem rezultātiem- Dziesma par dabu tika izpildīta teju visiem Ādažu skolas darbiniekiem.

Skolā partneriem notika arī Zero Waste Latvija lekcija- diskusija par tēmas Atkritumi aktualitāti un kā šī problēma tiek risināta un uztverta Latvijas sabiedrībā. Tā bija iespēja salīdzināt, analizēt, diskutēt.

4. septembrī visi partneri kopā ar skolas 5.e klases skolēniem, audzinātāju Inesi Lērumu un Sarmu Jēkabsoni - skolas Ekoskolas vadītāju, devās uz Getliņi Eko - atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu, salīdzināja, pētīja, izzināja, lai dalītos ar informāciju savās skolās.

5. septembrī norisinājās praktiskā nodarbība Ķemeru purvā, kur jau iepriekš ( 2017.gadā) tika veidots video materiāls mācību stundai kopā ar 5.g klases skolēniem un kas tika demonstrēts Turcijā un Austrijā mācību braucienu laikā. Partneri atzinīgi izteicās un augsti novērtēja mūsu valsts vides sakārtotību, tīrību un cildināja garšīgos ēdienus! Mācību ekskursijās piedalījās arī Ādažu vidusskolas skolēni no 6.g un 12.a klases, kuri iepriekš bija veikuši ieguldījumu projekta īstenošanā. Tika izpētīta arī Zemgales sirds Jelgava un Rundāles pils.

6. septembrī tika aktīvi runāts un spriests par projekta rezultātu saglabāšanu un ilgtspējību, un visi bija vienisprātis, ka tēma ir gana aktuāla un saistoša, lai šie sasniegtie rezultāti – mācību stundu plāni, stāstu un zīmējumu sējums, video materiāli- varētu tikt veiksmīgi izmantoti ikdienā skolā visās vecuma grupās. Idejas var tikt izmantotas arī turpmāk un papildinātas ar jauniem aspektiem, skolotājs var variēt tēmu saskaņā ar aktualitāti. Visi materiāli un dokumenti būs pieejami projekta mājas lapā www.firststep4us.eu

IMG 20180911 WA0001IMG 20180911 WA000311. septembrī Mārupes vidusskolas stadionā notika Pierīgas novadu 2018./2019.m.g. skolēnu sporta spēles minifutbolā "D" vecuma grupai (2007. dz.g. un jaunāki). Piedalījās 18 skolu komandas, šis ir līdz šim lielākais Pierīgas novadu skolu skaits, kuras piedalījās minifutbola turnīrā. Ādažu vidusskolas komandai izdevās bez zaudējumiem un ielaistiem vārtiem iekļūt finālā, labāko 4 komandu starpā. Finālturnīrā ādažniekiem 2 uzvaras un 1 neizšķirts pret mājiniekiem, Mārupes vidusskolu, Mārupes vidusskolai tāpat 2 uzvaras un 1 neizšķirts. Un tikai tas fakts, ka Mārupes vidusskolai ir vairāk iesisto vārtu skaits pret citām komandām, deva viņiem pārsvaru un 1. vietu. Ādažu vidusskolai 2. vieta turnīrā - līdz šim visu gadu augstākais sasniegums minifutbola turnīros starp Pierīgas skolām.

Ādažu vidusskolu pārstāvēja: Markuss Spāde (5.e), Jurka Justs (5.e), Rūdolfs Preisis (5.c), Raimonds Grietiņš (5.c), Edvards Zalužinskis (5.e), Rihards Bukovskis (5.g), Sandis Siliņš (5.g), Martins Dancis (5.c), Patriks Gothards (5.e), Justs Jēkabsons (5.g). APSVEICAM!

IMG 8566 Copy11. un 12. septembrī skolā viesojās Ādažu pašvaldības policijas inspektore darbā ar nepilngadīgajiem Inga Meija, lai kopā ar 1. klašu skolēniem pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar skolēnu drošību, jo par savu drošību esam atbildīgi paši. Sarunas laikā tika pārrunāts: par drošu ceļu uz skolu, par drošību automašīnā – PIESPRĀDZĒJIES!, par savstarpējo saskarsmi skolā – PIEKLĀJĪBA! un IEKŠĒJĀS KĀRTĪBAS NOTEIKUMU IEVĒROŠANA!, par atbildību par savām mantām – ATBILDĪGS PATS!, par komunikāciju ar svešiem cilvēkiem – NEIESAISTĪTIES SARUNĀS! un NEDOTIES LĪDZI!, par svešiem dzīvniekiem, ka tas var būt bīstami - NEGLAUDĪT!, par uzvedību mājās, ja svešinieks ir pie mājas durvīm, vai atvērt – NEATVĒRT!, par tālruņa numuriem uz kuriem zvanīt nelaimes gadījumā – 112!. Lai drošs mācību gads!!!   Foto

Skolas soma LV100 foto6. septembrī, tūkstošiem skolēnu no visiem 119 Latvijas novadiem, t.sk. no mūsu skolas, tikās Rīgā, atklājot Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu „Latvijas skolas soma”.
Īpašā pasākumā Arēna Rīga skolēni piedalījās radošās darbnīcās un koncertā „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”. Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, koncertā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.

https://lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma/

https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/138783/latvijas-skolas-soma-atklasanas-koncerts

Atskats (arī fotogrāfijas) uz to ir šeit: https://www.lv100.lv/jaunumi/ar-6000-skolenu-lidzdalibu-atklata-iniciativa-latvijas-skolas-soma/

IMG 8424 Copy

Aizritējusi pirmā nedēļa skolā...
Tik daudz jaunu iespaidu...

1. klašu skolēni kopā ar audzinātājām centušies iepazīt skolas dzīvi, pielāgoties skolas ritmam. Tas nav viegli, bet skolēni ir apņēmības un cerību pilni, ka viss izdosies. Tikšanās laikā skolēni apliecināja, ka zina noteikumus, zina, ka visus jautājumus vajag izrunāt nevis dūres vicināt, pārvietoties pa skolu mierīgi, negrūstīties un uz krēsliem nešūpoties, jo  par savu un klasesbiedru drošību ir atbildīgs katrs. Kopīgi sadarbojoties viss izdosies!  Foto

IMG 8453 Copy2018./2019. mācību gads ir īpašs, vēsturisks - mūsu valsts atzīmēs savu 100. dzimšanas dienas gadu, un mēs aicinām šo gadu, notikumus, sajūtas saglabāt atmiņā un fotomirkļos, jo nākamās paaudzes – bērni, mazbērni - uzdos daudz jautājumu par šo vēsturisko gadu.

Lai mums visiem gads ir labs, piepildīts un draudzīgs!

Foto

3 septLabām domām uz skolu nākt,
Jaunu gaitu mums visiem sākt...

2018./2019. mācību gada sākums 3. septembrī plkst. 10:00

Pulcēšanās pie skolas, aicinām skolēnus ierasties skolas formā vai lietišķā apģērbā.
1. klašu skolēnus un vecākus plkst. 9:30 gaidām klašu telpās (1.a  C-204; 1.b  C-302; 1.c  C-205; 1.d  B-104; 1.e  C-303; 1.g  C-203).

Veiksmīgu Jauno mācību gadu!
Plkst. 9:50 aicinām koristus pulcēties pie skolas.

IMG 9272 Copy16. jūnijā Ādažu vidusskolas 9.d klases skolēni svinīgi, vecāku, draugu un skolotāju lokā saņēma apliecību par pamatizglītības mazākumtautību izglītības programmas apguvi. Foto

Lai vienmēr, vienmēr pasaulē būtu kaut kas, ko gribi iemācīties, ko vēlies darīt, kāda vieta kur vēlies nokļūt, cilvēks, ko gribi satikt!  (Perma Brauna)

IMG 8980 Copy15. jūnijā Ādažu vidusskolas 9.a, 9.b, 9.c un 9.e klašu skolēni svinīgi, vecāku, draugu un skolotāju lokā saņēma apliecību par vispārējās pamatizglītības programmas apguvi.

Foto 9. ab kl.   Foto 9. ce kl.

   Nav tāda, ko nevar,
   Ja ir – tad jāvar!
   Kaut plaukstām jūra jāizsmeļ,
Kaut zemes smagums jāpaceļ.
Nav tāda ko nevar.
Ja ir – tad jāvar!
                    (Andrejs Eglītis)

Min prez pateicKatru gadu Latvijas Republikas Ministru prezidents izsaka pateicību 12. klašu absolventiem, kuru liecībās mācību sasniegumu vērtējumi ir 8, 9, 10. Ar atzinības rakstiem tiek apbalvoti arī skolēni, kuri valsts mācību priekšmetu olimpiādēs izcīnījuši godalgotas vietas. Mēs lepojamies, ka šajā mācību gadā Ministru prezidenta Māra Kučinska atzinības rakstus par teicamām sekmēm saņēma Laine Helēna Bēriņa (12.b), Arleta Paula Bulāne (12.a), Kristīne Kurzemniece (12.b), Dinija Želve (12.a) un par iegūto atzinību krievu valodas valsts 22. olimpiādē Evelīna Vergeles (12.a).
Priecāsimies, ja piepildīsies Ministru prezidenta vēlējums absolventiem: “Lai izdodas īstenot radošas idejas izvēlētajā jomā, izmantot visas mūsdienu sniegtās iespējas un nest Latvijas vārdu Eiropā un pasaulē!”

©2018 Ādažu vidusskola

Search