Vārda dienu svin: Antis, Antons / 18.01.2018

booked.net

Jaunumi

Pierīgas novadu skolu latviešu valodas un literatūras olimpiādes uzvarētājus 
I vieta
   Anna Kate Zbitkovska 8.e 
III vieta
   Katrīna Landratova 8.c 
Atzinība
   Beatrise Bērtule 8.g
   Rēzija Rosa 9.e

Paldies skolotājām Edītei Kānai un Inai Zeltiņai

Pierīgas novadu skolu vēstures olimpiādes uzvarētāju! 
I vieta
   Marianna Jarmakoviča 9.c

Paldies skolotājai Lienei Riekstiņai

GBmob 1 Copy16. janvārī uz Rīgas Motormuzeju devās Ādažu vidusskolas komandas “Ādaži-6.d-5”: Elians Iļja Fialkovskis, Stefans Sprūžs, Joanns Nazarovs, Daniils Kirillovs, Daniels Mamajevs (klases audzinātāja Olga Vētra) un “Ādaži-7.c-1”: Krists Saldatenoks, Adrians Pētersons, Elizabete Dolbe, Rūta Eglīte, Kārlis Bode (klases audzinātāja Inta Bredika), lai piedalītos konkursa „Gribu būt mobils” pusfinālā. Paldies skolēniem un audzinātājām. Ieguvēji ir visi!
Pusfināla laikā dalībnieki rādīja savas zināšanas ceļu satiksmes drošības noteikumos, iesaistījās stafetē, interaktīvos uzdevumos un demonstrēja mājas darbu par informatīvi izglītojošo kampaņu gājēju drošībai “REDZI – PAREDZI!”, kuras mērķis bija pievērst uzmanību potenciāla riska situācijām pilsētās un iepazīstināt vadītājus un gājējus ar bīstamu situāciju priekšvēstnešiem. Visos pusfināla kontrolpunktos bija jāizmanto savas teorētiskās zināšanas un jāizmanto arī radošā pieeja. Veiksmīgam startam noderēja gan saliedēts komandas gars, gan spēja individuāli parādīt labu sniegumu.
Paldies konkursa organizatoriem un Rīgas Motormuzejam par radošo gaisotni un silto uzņemšanu. Foto

Apsveicam skolas ķīmijas olimpiādes uzvarētājus:

9. klašu grupā
I vieta
Marianna Jarmakoviča 9.c
II vieta
Līva Eglīte 9.c
III vieta
Eduards Želvis 9.b
Atzinība
Elīza Marija Jevstigņejeva 9.d
Aleksandra Nazarova 9.d
10. klašu grupā
I vieta
Ričards Krastiņš 10.b
II vieta
Kristians Liberts 10.b
III vieta
Linda Līdaka 10.a
11. klašu grupā
I vieta
Anna Fiļipenoka 11.a
II vieta
Renāte Skaistkalne 11.b
III vieta
Daniela Muižniece 11.a
12. klašu grupā
I vieta
Andrejs Tolstiks 12.b
II vieta
Dinija Želve 12.a
III vieta
Kārlis Leiboms 12.b

Paldies skolotājai Antrai Laizānei

IMG 7758 Copy11. janvārī skolā viesojās CSDD sabiedrisko attiecību speciāliste Valda Kjaspere, jo arī šajā mācību gadā esam plānojuši skolā 4. klašu skolēniem dot iespēju sagatavoties un kārtot eksāmenu, lai iegūtu velosipēda vadītāja apliecību.
Uzskatām, ka ļoti būtiski un svarīgi ir izglītot skolēnus par drošību, lai skolēni izprastu satiksmes drošības jautājumus un augtu par atbildīgiem satiksmes dalībniekiem. Tāpēc arī šajā mācību gadā, neskatoties uz to, ka skolā nebūs projektu nedēļai atvēlēts laiks, mācīsim skolēniem ceļu satiksmes noteikumus un palīdzēsim bērniem augt par disciplinētiem gājējiem un velosipēdu vadītājiem.
Kvalitatīvi apgūtu satiksmes noteikumu zināšanu apliecinājums ir nokārtots pirmais valsts eksāmens - velosipēdu vadītāju eksāmens un iegūta pirmā vadītāja apliecība jau 10 gadu vecumā. Visiem mūsu skolas skolēniem ir bijusi iespēja iegūt velosipēda vadītāja apliecību, jo esam par videi draudzīgu transporta līdzekļu izmantošanu nokļūšanai uz skolu un atpakaļ kā arī par aktīvu atpūtu.
Arī 2018. gadā skolas mācību procesu organizēsim tā, lai skolēni velosipēdu vadītāju eksāmenu varētu kārtot skolā. Priecē tas, ka ar šo gadu eksamināciju varēs veikt arī skolas pedagogs. Tādā veidā mēs paši varēsim plānot gan gatavošanos eksāmenam, gan pašu eksamināciju, jo CSDD ir izveidojusi sistēmu, kas ļaus arī skolas pedagogiem novadīt eksāmenu, jo problēmas ir bijušas gadījumā kad skolēns ir saslimis un nevar konkrētajā datumā būt uz eksāmenu. CSDD, savukārt, nodrošinās, lai skolēni, kas sekmīgi noslēgs eksāmenu, skolā saņemtu velosipēdu vadītāju apliecības.
Atbildīga attieksme pret savu un līdzcilvēku veselību un dzīvību jāizkopj jau no mazotnes!
Paldies Valdai Kjasperei par nodarbību!!!
Kur atrast mācību materiālus? Iesakām sākt ar internetā pieejamo informāciju www.berniem.csdd.lv sadaļā Satiksmes drošība – Velosipēdu vadītāji. Pēc noteikumu apgūšanas iesakām nostiprināt zināšanas Velopilsētā pieejamajās Satiksmes drošības spēlēs. Pēc tam pārbaudīt savas zināšanas pildot CSDD teorijas eksāmenu izvēloties kategoriju Velosipēdi. Apgūt CSN noteikumus var arī izmantojot informāciju likumi.lv saitē https://likumi.lv/ta/id/274865-celu-satiksmes-noteikumi un izdevumu “Jaunajam velosipēdistam”.
“Radošu mācību laiku un veiksmi eksāmenā!”, Valda Kjaspere.
Prezentācija   Video1   Video2

Tk 1 Copy10. janvārī 3.abegl klašu skolēniem notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Tīģerīša karjera”.
Nodarbības laikā skolēni centās rast atbildi uz jautājumiem: Kas ir karjera? Kas ir karjeras konsultants? Skolēni domāja, meklēja un sauca dažādas profesijas, kas varētu būt multfilmas tēla Tīģerīša sapņu profesija. Nosaukto profesiju skaits bija iespaidīgas, pat līdz 82 profesijām.
Skolēni iejutās arī karjeras konsultanta lomā un palīdzēja Tīģerītim izvēlēties piemērotākās no visām nosauktajām profesijām, pasakot un pamatojot arī kāpēc profesija būs piemērota vai nepiemērota.
Nodarbībā  caur multfilmas tēliem tika veidota skolēnu izpratne par to, kā noteikt spējas, prasmes un kā pieņemt lēmumu par atbilstošāko nodarbošanos, balstoties uz spējām un prasmēm. Tika veidota izpratne par lēmumu pieņemšanu un to, ka lēmumi katram jāpieņem pašam, protams, ņemot vērā ieteikumus.
Paldies karjeras konsultantei, RTU Karjeras centra dibinātājai, Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas valdes loceklei Jolantai Priedei par interesanto un vērtīgo nodarbību. Foto

Eksk Tallina21. decembrī Ziemassvētku ekskursijā uz Tallinu devās Ādažu vidusskolas Eiropas kluba "Mazie eiropieši" un skolēnu parlamentāra pārstāvji. Skolēni apmeklēja Kadriorgas pili, pastaigājās pa  Tellskivi kvartālu un Tallinas vecpilsētu. Lai gūtie iespaidi un kopīgie atpūtas mirkļi raisa jaunas idejas, uzņemšanos un uzdrīkstēšanos. Lai interesantiem pasākumiem piepildīts Jaunais gads!

Apsveicam skolēnus ar augstiem mācību sasniegumiem. Apsveicam!
Izsakām pateicību apbalvoto skolēnu vecākiem par ieinteresētību un atbalstu mācību darbā!

IMG 7655 Copy22. decembrī uz Ziemassvētku pasākumu skolas Zaļajā zālē pulcējās 5. - 12. klašu skolēni. Ziemassvētku noskaņu radīja 9. - 12. klašu skolēnu koris. Paldies kordiriģentam Gintam Cepleniekam, koncertmeistaram Ivaram Skraucim un skolēniem!
Sirsnīgi sveicam skolēnus ar augstiem mācību sasniegumiem!  Foto
Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno 2018. gadu!!!

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

©2018 Ādažu vidusskola

Search