Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita / 18.09.2018

booked.net

Jaunumi

Mācību ekskursija 11. klašu skolēniem

Rudens 201720. oktobrī ieskats vēsturnieka, ģeogrāfa, arheologa ikdienā noritēja tūkstošgadīgu mežu, dziļu purvu, līkumainu un krauju meža upju skavās, kur valda klusums. Galvenais moto Zaļās klases Raiskumā darbībai bija Ceļojums ir Pieredze un Daba ir Šūpulis. Dabas skaistums, vēsturiska noslēpumainība un personīga viesmīlība raksturoja brīvdabas nodarbības minēto profesiju iepazīšanai. Leti – letigalli –latgaļi – latvieši – kā veidojās vēsturiskā Latvija? Par ko vēstī vietvārdi, un kāda nozīme ir ūdensceļiem? Arheoloģiskie pieminekļi dabā, to liecības un veidoli, Latgaļu rotas un to simboliskā nozīme, medību un kaujas rīki, Veļu laika noskaņas stāstos bija tēmas kas sasaucās arī ar vidusskolas mācību tēmām. Pārgājiens vidē ļāva 11. klašu jauniešiem iejustos ģeogrāfa un arheologa lomās, apsekot un novērtēt ģeogrāfiskās vietas, arheoloģiskos pieminekļus – noskaidrot to izcelsmi, veidošanas principus un arheoloģiskās liecības dabā. Savukārt letu dārgumi – latgaļu senās rotas atklāja seno rotu mitoloģisko nozīmi un to nēsāšanas tradīcijas. Vēsturnieka profesijas specifikas iepazīšanai tika īstenotas vēsturiskās aktivitātes, kuru laikā tika izmantoti medību un kaujas rīki- šķēps, loks un nazis.

Zaļās klases stāstu programmu ''IZDZĪVO LETU VĒSTURI'' vadīja Andris Geidāns, Antals Kovāčs, Niklāvs Kalniņš. Paldies! Foto

©2018 Ādažu vidusskola

Search