Vārda dienu svin: Aleksejs, Aleksis / 17.07.2018

booked.net

Jaunumi

11. novembrī, Lāčplēša dienā

11novIk gadu 11. novembrī, Lāčplēša dienā, visā Latvijā iemirdzas neskaitāmas sveces, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji.
Lāčplēša dienas nosaukumu šis datums ieguvis par godu latviešu tautas mitoloģiskajam varonim Lāčplēsim – ar lāča ausīm un lāča spēku apveltītais stiprinieks kļuvis par simbolu varonībai un valsts mīlestībai.
Savukārt šīs dienas novakarē, jau otro gadu, ādažnieki pulcējas pie skolas, kur tiek iedegtas svecītes kā piemiņa varonīgajiem karotājiem, pa Gauju tiek palaists plosts un notiek lāpu gājiens no Ādažu vidusskolas uz Ādažu militāro bāzi. Mēs godinām visus Latvijas brīvības cīnītājus un viņu devumu Latvijas Republikas neatkarības nosargāšanā.
Lāčplēša dienas uzdevums mūsdienās ir ne tikai pieminēt brīvības cīnītājus, bet galvenokārt atcerēties un ņemt vērā, ka Latvijas valsts mums nav uzdāvināta un mūsu senči par to samaksājuši ļoti lielu cenu. Neatkarība bija jāizcīna grūtā un asiņainā cīņā uz Latvijas zemes. Lāčplēša diena ir kā atgādinājums, ka par savu drošību ir jāgādā pašiem, jo neviens cits to nedarīs. Pasaules vēsture rāda, ka valsti pazaudēt ir gaužām vienkārši, bet atgūt to iespējams tikai ar asinīm.
Lai nekad vairs Latvijas dēliem un meitām nebūtu jākrīt kaujās savā Dzimtajā zemē, lai pagājušā gadsimta drūmākās vēstures lapaspuses nekad vairs neatkārtotos! Foto

©2018 Ādažu vidusskola

Search