Vārda dienu svin: Austris / 22.01.2019

booked.net

Jaunumi

Ekskursija uz Aspazijas māju

foto Asp

28. februārī skatuves runas konkursa “Zvirbulis - 2018” dalībniekiem bija iespēja doties ekskursijā uz Jūrmalu, lai iepazītos ar latviešu dzejnieces Aspazijas (1865–1943) dzīvojamo māja Dubultos.
Šajā divstāvu koka vasarnīcā Aspazija pavadīja sava mūža pēdējos 10 gadus (1933-1943). Ēka ir Valsts nozīmes koka arhitektūras un vēstures piemineklis, tā celta 1903. gadā un piesaista uzmanību ar daudzveidīgu fasādes apdari. Kopš 1987. gada Aspazijas māja ir Jūrmalas pilsētas muzeja īpašums. 1996. gadā to atklāja apmeklētājiem kā dzejnieces piemiņas vietu.
Mūža nogalē dzejniece bija izteikusi vēlējumu, lai māja Dubultos kļūtu par radošu personību satikšanās vietu. Šodien Aspazijas māja kļuvusi par rakstnieku, mākslinieku, fotogrāfu, Rīgas, Jūrmalas, Latvijas inteliģences tikšanās mājvietu. Dzeja un mūzika, māksla un vēsture, vienkārši draudzīgas sarunas rada Aspazijas mājas īpašo auru, ko izbaudīja un novērtēja Ādažu vidusskolas skolēni: Olafs Eduards Liberts (5.a), Anastasija Jefimova (5.a), Elizabete Bokta (5.b), Paula Ģērmane (5.b), Luīze Vaiskoviča (5.b), Luīze Vītola (5.b), Māris Dāvis Vaivads (5.c), Elīza Lasmane (5.e), Grēta Skadiņa (5.e), Agnese Lukjanova (5.g), Marina Markina (5.d), Arta Edīte Rezevska (6.e), Ģirts Zbitkovskis (6.e), Elizabete Dolbe (7.c), Estere Osīte (7.c), Kristiāna Jonase (7.e), Loreta Anna Plostniece (7.e), Madara Silova (8.e) un Loreta Abricka (8.g). Katrs ekskursijas dalībnieks mājīgajā ekspozīcijā varēja rast ko sev interesantu, bet visiem īpaši patika Aspazijas mīļdzīvnieki – kaķi (tagad gan virtuāli) un interaktīvā spēle ekskursijas noslēgumā. Savukārt Luīzei Vaiskovičai un Luīzei Vītolai, jādomā, atmiņā paliks īpašā iespēja izmēģināt atjaunoto Aspazijas klavieru skanējumu.
Bet 2. martā skolā tika apbalvoti konkursa uzvarētāji. Dažādās vecuma grupās par 1. vietu apbalvojumu saņēma Paula Ģērmane (5.b), Agnese Lukjanova (5.g), Ģirts Zbitkovskis (6.c), Džeina Guste (8.g), Paula Līdaka (8.a), Fjodors Golovins (9.d), Daniela Muižniece (11.a). Par 2. vietu – Elizabete Bokta (5.b), Grēta Skadiņa (5.e), Marina Markina (5.d), Niklāvs Stradiņš (6.e), Katrīna Trukšāne (6.g), Loreta Anna Plostniece (7.e). Par 3. vietu – Anastasija Jefimova (5.a), Gustavs Pēcis (5.b), Elīza Lasmane (5.e), Arta Edīte Rezevska (6.e), Reinis Līdaka (6.e), Ojārs Jānis Felšus (8.c). Atzinības rakstu par spilgtu sniegumu saņēma Luīze Vaiskoviča (5.b), Luīze Vītola (5.b), Viktorija Meduņecka (7.b), Kristiāna Jonase (7.e), Anastasija Blaževiča (7.d), Lelde Kurzemniece (8.a), Madara Luīze Eriņa (8.e), Daniela Bramane (8.g), Krista Indriksone (8.g), Veronika Musijaka (8.d), Helēna Anna Saulīte (12.a).

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2019 Ādažu vidusskola

Search