Vārda dienu svin: Dzelde, Zenta, Zelda / 15.08.2018

Dalība konkursā “FIZMIX Eksperiments”

Fizmix eksp

Dalībai Latvenergo koncerna erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments” pieteicās divas Ādažu vidusskolas komandas “Oof”: Katrīna Landratova (8.c)- kapteine, Jurģis Pavulītis (8.b), Rihards Brīnums (8.g), Deniss Fjodorovs (8.b), Ģirts Robijs Ģederts (8.c) un “9komats81”: Tomass Prokofjevs (8.e)- kapteinis, Ričards Pētersons (8.b), Amanda Ignāte (8.e), Beatrise Bērtule (8.g), Reinards Sazonovs (8.g).
Lai izzinātu fizikas daudzveidīgo dabu un praktisko pielietojumu ne tikai zinātnē, bet arī jaunajās tehnoloģijās, būvniecībā, IT jomā, sportā un pat kulinārijā, konkursam šogad bija pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – 226 komandas ar 8. un 9. klašu skolēniem no 169 pamatskolām.
Rīgas reģionā “FIZMIX Eksperiments” konkursā piedalījās dalībnieki no Jūrmalas, Mārupes, Babītes, Olaines, Ādažiem un citām vietām. Šīs bija vienas no spraigākajām sacensībām par iekļūšanu finālā, jo dalībnieku skaits bija ļoti liels. Lai arī dalībai finālsacensībām nekvalificējās neviena no mūsu skolas komandām, ieguvēji ir visi, ieguvējs ir katrs kurš piedalījās.
Fizikas erudīcijas konkurss ir viens no ilglaicīgākajiem skolēnu konkursiem Latvijā, kas norisinās jau 23. reizi. “FIZMIX Eksperiments” mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, izglītot elektrodrošības jautājumos, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.
Vairāk par konkursu vietnē https://www.fizmix.lv/eksperiments/