Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita / 18.09.2018

Ekskursija uz dabas parku “Daugavas loki”

IMG 20180523 WA0016 Copy24. maijā 7. klašu skolēni, kuri 2017./2018. mācību gadā fakultatīvo stundu laikā padziļināti apguva krievu valodu un sociālās zinības, apmeklēja Latgales lepnumu – dabas parku “Daugavas loki” un Slutišķu sādžu.
Daugavas ielejā posmā no Krāslavas līdz Naujenei dibināts dabas parks, lai saglabātu unikālo un savdabīgo Daugavas vidusteces ielejas ainavu, augu un dzīvnieku sugu bioloģisko daudzveidību, kā arī kultūrvēsturiskos pieminekļus.
Dabas parkā ietilpst astoņi 4–6 km gari, gleznaini Daugavas loki jeb meandri, kas tiek uzskatīti par senākajiem Daugavas ielejas veidojumiem Latvijā, kur upe saglabājusi savu dabisko tecējumu.
Skolēni bija sajūsmā par krāšņajiem dabas skatiem un pārsteigti par namu rotājumiem ar slāviem raksturīgo ēku apdari, kā arī ar redzēto, viesojies Slutišķu vecticībnieku mājā, kas deva iespēju iepazīties ar viņu sadzīvi un tradīcijām.   Foto
Paldies skolotājām: Irēnai Bleivai, Tatjanai Kristholdei un Inesei Laubenbahai par ekskursiju!