Vārda dienu svin: Austris / 22.01.2019

Vidzemes koncertzāles CĒSIS apmeklējums

Koncertz Cesis9. novembrī 26 cilvēki no 4. - 7. klašu kora devās uz Cēsīm, lai klātienē aplūkotu Vidzemes koncertzāli CĒSIS un noklausītos koncertizrādi LENeSOns un Elgara “Jaunais diriģents”.
Vispirms devāmies pastaigā pa pilsētu, tad apskatījām koncertzāli un tajā izstādīto gleznu izstādi. Papusdienojām mājīgajā koncertzāles kafejnīcā un tad jau arī bija laiks klausīties koncertu. Koncertā piedalījās Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Rasmaņa vadībā. To kuplināja māksliniece Vivianna Maria Staņislavska, kas visa koncerta garumā veidoja zīmējumus, ilustrējot un papildinot mūzikas stāstu. Un, protams, interesantais LENeSOns – atraktīvs leļļu vīriņš, kurš palīdz bērniem saprast mūziku un arī māca kā uzvesties koncerta laikā. Tieši no viņa arī uzzinājām, ka “puikas gados jaunais Edvards Elgars sacer kādas bērnišķas miniatūras saviem radiniekiem un komponē arī kādas dejas. 40 gadu vēlāk pieredzējušais Elgars ņem savus bērnības darbus, pārliek orķestrim, un nu mums ir elgariski zvaniņi, tauriņi, strūklakas, piejaucēti un savvaļā mītoši lāči, fejas un milži, nomiedzis un spilgta saulesgaisma.” Koncerts bija jauks un interesants, kaut traucēja dažu klausītāju trokšņošana. Vislabākais izvērtās mājupceļš – pašiem bija pārsteigums, ka tik daudzas kora dziesmas jau protam nodziedāt no galvas!