Vārda dienu svin: Austris / 22.01.2019

Konkursa “Ventspils IT izaicinājums 2018” finālā

ITKonk 2ITKonk 3No 7. līdz 9. novembrim trīs 11.a klases skolēni, Martins Dzenis, Artūrs Melngalvis un Renārs Kārkliņš, piedalījās konkursa “Ventspils IT izaicinājums 2018” finālā.
Pirmajā konkursa dienā skolēni kopā ar skolotājiem iepazinās ar citiem dalībniekiem, veidoja starptautiskas komandas un piedalījās erudīcijas spēlē par Baltijas valstu ģeogrāfiju, slavenībām, mūziku un filmām. Mūsu komanda ieguva 1. vietu!
Konkursa otrajā dienā, fināla sacensībās - puiši mērojās spēkiem  ar citām komandām - bija jāizveido interneta mājaslapa ar video, 3D modeli un attēlu galeriju produkta reklamēšanai un savs veikums jāprezentē žūrijai.
Konkursa noslēguma dienā skolēni iepazinās ar studiju iespējām un studentu pieredzi Ventspils augstskolā, noklausījās lekciju par mākslīgo intelektu un tā izmantošanu gan ikdienā, gan biznesā, kā arī darbojās tematiskā darbnīcā un pārbaudīja, vai no citrona var iegūt elektrību un telefonu uzlādēt ar saules baterijām.
Visi konkursa pasākumi notika angļu valodā, līdz ar to skolēni novērtēja savas svešvalodu prasmes gan ikdienas sarunvalodu jomā, gan prezentējot savu veikumu žūrijai. Skolēni ne tikai guva ieskatu, kā atsevišķas IT jomas izmantojamas ikdienā, bet arī mēģināja saprast, vai šī ir nozare, kurā veidot savu karjeru.