Vārda dienu svin: Dzelde, Zenta, Zelda / 15.08.2018

Latvijas skolēnu 42. zinātniskās pētniecības darbu valsts konference

ZPD 1 CopyAtklājot Latvijas skolēnu 42.zinātniskās pētniecības darbu valsts  konferenci 20. aprīlī,  izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un sešu augstskolu rektori parakstīja memorandu par sadarbību skolēnu zinātniskās pētniecības darbības veicināšanā.
Latvijas Universitātes Lielajā Aulā notikušajā atklāšanas pasākumā memorandu parakstīja Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks, Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere, Liepājas Universitātes rektore Dace Markus, Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis un Rīgas Stradiņa universitātes rektors Aigars Pētersons.
Šogad uzaicinājumu piedalīties zinātniskās pētniecības darbu konferences 3.posmā – valsts konferencē – saņēma 978 audzēkņi, kas prezentēja pavisam 798 pētnieciskos darbus 23 zinātņu sekcijās. Populārākās no tām ir veselība, ķīmija, bioloģija un inženierzinātnes.
Skolu veiksmīgi  konferencē pārstāvēja Daira Krope (11.a) ar darbu zemes zinātņu un ekonomiskās ģeogrāfijas sekcijā Migrācija Ādažu novadā, darba vadītāja Māra Balode un Anna Fiļipenoka (11.a) ar  darbu veselības zinātņu sekcijā Fizioloģisku procesu salīdzināšana pusaudžiem ar dažādu dzīves stilu, darba vadītāja Aina Jermacāne.   Foto
Paldies par teicami paveiktu darbu! Paldies skolēnu ģimenēm par atbalstu!