Vārda dienu svin: Fricis, Vikentijs / 14.11.2018

Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai

Proj 2030

Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai (projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001) 01.01.2017. – 31.12.2020.

Projekta mērķis:
Nodrošināt Latvijas izglītības pakalpojumu daudzveidību, kas balstīti uz individuālās mācību pieejas attīstību un ieviešanu vispārējās izglītības iestādēs, tādējādi uzlabojot izglītojamo kompetences un mācību sasniegumus.

Galvenās darbības:
1. Ilgtspējīgas pašvaldību vispārējās izglītības iestāžu atbalsta sistēmas izveide izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai (metodoloģisku ieteikumu izstrāde un pielietošanas mācības, IKT resursi, pedagogu profesionālās kompetences pilnveide, ārvalstu metodiku ieviešana);
2. Ilgtspējīgu individuālās pieejas attīstības pasākumu nodrošināšana mācību satura apguvei un ārpusstundu pasākumu veidā.

2017./2018.m.g. projekta īstenošanā tieši iesaistījās 18 pedagogi, sniedzot individuālu atbalstu un nodrošinot, ka mācību procesā tiek ievērotas dažādu skolēnu spējas un vajadzības un mērķtiecīgi tiek kompensētas tās vajadzības, kuras skolēniem traucē sasniegt augstākus mācību rezultātus. nodrošinot individuālu atbalstu, visa mācību gada laikā mērķtiecīgi tika nodrošināts atbalsts, t.sk. individuālās nodarbības, 40 sākumskolas skolēniem ar mācīšanās traucējumiem.
Projekta ietvaros skola varēja paplašināt alternatīvo mācību organizācijas formu piedāvājumu, kas papildina formālās izglītības ieguves mācību formas (mācību stundas) – darbojoties Profesora Cipariņa skolā un apmeklējot Dabas pētnieku, Eksperimentu laboratorijas un Robotikas nodarbības, skolēni veica pētījumus, eksperimentēja, risināja nestandarta uzdevumus. Skolēniem ar augstiem mācību sasniegumiem tika nodrošināta iespēja piedalīties alternatīvajās un kombinētajās mācību priekšmetu olimpiādēs: olimpiādē “Erudīts” 1. klašu skolēniem, kombinētajā olimpiādē dabaszinībās un angļu valodā 5. klašu skolēniem, alternatīvajā matemātikas olimpiāde 5. un 6. klašu skolēniem, Latvijas 45. atklātā matemātikas olimpiāde u.c.
Projekts nodrošināja iespēju skolēniem doties mācību vizītēs uz Dailes teātri un iepazīt teātri un tā aizkulises, skolēni piedalījās Bērnu zinātnes centra “Tehnoannas pagrabi” nodarbībās, kā arī izzināja Latvijas daudzveidību – Latvijas dabu un vēsturi, viesojoties Daugavs lokos un apmeklējot Naujenes novadpētniecības muzeja  etnogrāfisko brīvdabas ekspozīciju “Slutišķu vecticībnieku lauku sēta”.
Vienam pedagogam tika nodrošināta iespēja tālākizglītības nodarbībās apgūt diagnostikas un monitoringa rīku DIBELS.
Izvērtējot 2017./2018.m.g. rezultātus, var secināt, ka īstenojot projektu tika nodrošināts būtisks atbalsts skolēniem ar MG un MT un talantīgajiem skolēniem viņu  mācību sasniegumu veicināšanai, kā arī paplašināts neformālas izglītības piedāvājumu klāsts.