Vārda dienu svin: Maigurs, Mārica, Māris / 22.09.2021

booked.net

Jaunumi

“Mans mīļākais karš”

MMK17. novembrī 11.abc un 20. novembrī 10.abc un 12. ab klašu skolēniem, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, bija iespēja noskatīties animācijas filmu “Mans mīļais karš”. "Mans mīļākais karš" ir Latvijas un Norvēģijas dokumentālā animācijas filma, kas izdota 2020. gadā. Filma saņēma Lielā Kristapa balvu par labāko animācijas filmu. Režisore Ilze Burkovska-Jakobsena saņēma balvu par labāko animācijas filmas režiju. Filmu Latvijas kinoteātros sāka demonstrēt 2020. gada 25. septembrī.
Skolēnu pārdomas pēc filmas noskatīšanās bija dažādas: bija skolēni, kuriem animācijas formāts likās garlaicīgs un nepieņemams, bija skolēni, kas uzsvēra, ka filmas saturs labāk palīdz saprast savu vecāku bērnību, un bija skolēni, kas norādīja, ka filmā redzētais vēl vairāk palīdz novērtēt dzīvi tagad – brīvā un neatkarīgā Latvijā.
Skolēnu pārdomas par redzēto:
Paula Līdaka 11.c klase:
“Man animācijas filma likās ārkārtīgi vērtīga, interesanta, patiesa un skarba, jo šo nepilnu divu stundu laikā es varēja caur varoņu prizmu izjust visu - bailes, nodevību, izbrīnu, laimi, apjukumu, raizes, neizpratni.  Esmu ļoti priecīga, ka mums parādīja šo filmu, jo līdz šim šajā laika periodā biju iedziļinājusies tikai vēstures stundās, bet šis deva iespēju visu aplūkot no bērnu skata punkta. To, ka augot mainās viņa uztvere un domāšana, bet skarbā realitāte paliek un nepielāgojas.
Šī filma manī dvesa vēl lielāku patriotisma sajūtu. Esmu pateicīga ikvienam, kas ar savām dziesmām, balsīm un cēlo apziņu izcīnīja brīvu Latviju. Paldies!”
Madara Bukovska 11.c klase:
“Man animācijas filmiņa šķita ļoti vērtīga, jo tas, ko grāmatās raksta, ir pliki fakti un vēsture ir vējrādis, kas klausa stiprākajai pūsmai jeb tam, kura rokās koncentrējas vara. Ir svarīgi neaizmirst un apjaust, ka tam visam pa vidu bija īsti cilvēki, kurus šī sistēma skāra vistiešākajā veidā un viņu pieredzētais parāda situācijas patieso seju. Filmas sižets bija smags un ļoti drūms, bet mēs, skolēni, mūsdienās pat nevaram iedomāties kā bija dzīvot tajos laikos, tāpēc šādi materiāli mūsos rosina pārdomas un liek atcerēties Latvijas sarežģīto ceļu pretī brīvībai.
Rēzija Rosa 12.a klase:
“Man animācijas filma likās interesanta un skaista. Man patīk, kad traģiskais mijas ar estētiku, un ir patīkami skatīties filmu animācijas veidā, kurā ir patiesi dzīves fakti un cilvēku domu atspoguļojums. Visiem ir zināms Padomju Latvijas cilvēku skarbā ikdiena un garīgais ieslodzījums, kurā viņiem bija jādzīvo. Katrs latvietis ir dzirdējis vecāku vai vecvecāku dzīvesstāstus un uzskatus par tajā laikā notiekošo, taču, cik maz ir mākslinieciski uzņemti materiāli, kur pausts citu cilvēku viedoklis. Pozitīvi, ka filma ir veidota tā, ka to var baudīt jebkura vecuma skatītājs. Protams, ir mazliet skumji, saprotot, kam cilvēki bija spiesti iet cauri, tomēr tas arī savā veidā liek aizdomāties par šo laiku un notiekošo, un veikt secinājumus, apzinoties, cik labos apstākļos mums ir ļauts dzīvot.”
MMK2MMK3MMK4Alina Gavrilova 10.a klase:
“Godīgi teikšu, parasti man ne īpaši patīk filmas, kas ir saistītas ar karu vai drūmiem vēstures notikumiem, bet šī animācijas filmiņa man likās ļoti interesanta! Es pat nepamanīju, kā pagāja visa filmiņa. Man patika tas, ka tur bija arī dokumentālie kadri, piemēram, kadri no Baltijas ceļa, kā arī tajā parādījās citu cilvēku atmiņas no tiem laikiem. Manuprāt, šī filmiņa bija tik interesanta, jo tāds nopietns saturs tika parādīts krāsainas animācijas veidā. Šī animācijas filmiņa ir ļoti kvalitatīvi uzzīmēta, bija prieks to skatīties!”

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Piekļūstamības paziņojums

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2021 Ādažu vidusskola

Search