Vārda dienu svin: Maigurs, Mārica, Māris / 22.09.2021

booked.net

Jaunumi

Matemātikas konkurss 5. - 6. klašu skolēniem noslēdzies!

1 konk CopyĀdažu vidusskolā norisinājās jauns matemātikas konkurss sadarbībā ar Ādažu uzņēmēju FELICI 5.-6.klašu skolēniem, kā palīgs skolēniem matemātikas priekšmeta apguvei, lai gūtu izpratni par skolā apgūstamo zināšanu un prasmju pielietojumu dzīvē!
Š.g. no 23.-27.novembrim Ādažu vidusskolā klātienē norisinājās matemātikas konkurss visiem 5.un 6.klašu skolēniem, ar mērķi prast izmantot savas matemātiskās zināšanas ikdienas dzīves piemēros, kā arī veicināt uzņēmējdarbības un caurviju prasmes skolēnos caur matemātikas uzdevumiem, kas balstīti uz aktuāliem uzņēmuma ražošanas datiem.
Konkurss norisinājās  sadarbībā ar Ādažu pārtikas ražošanas uzņēmums SIA "FELICI", kuri ražo funkcionālus ar augstu uzturvērtību bagātus produktus - mušļus, putras un maltītes.
Konkursā bija iespēja piedalīties visiem  ~ 340 Ādažu vidusskolas 5.-6.klašu skolēniem, tādejādi dodot iespēju ikvienam skolēnam izmēģināt savas matemātiskās zināšanas, analizējot  datus un aprēķinot uzdevumus, kas balstīti uz aktuāliem ražošanas uzņēmuma datiem.
Šāds konkurss ļauj skolēniem gluži kā Brīnumzemē pa “mazo lodziņu” ieskatīties uzņēmēja ikdienas procesos, tādejādi veidojot savu priekšstatu, kāda ir uzņēmējdarbība? Lūk daži no skolēnu secinājumiem, ko viņi jaunu uzzināja “ … ka izmaksas sadala tiešajās un netiešajās…kas ir ieņēmumi un kas ir izdevumi……ka vienā mēnesī var saražot tik daudz! …ka viņiem ātri jāsāk ražot, lai paspētu aizvest uz vajadzīgajām vietām…kas ar kuriem transportiem brauc uz Ķīnu un kas ir tiešās izmaksas…ka uzņēmumu vadīt ir ļoti grūti…. nekad nebiju aizdomājusies, ka var produktus nogādāt uz Ķīnu…. es uzzināju, ka rēķināt ar uzturvērtības datiem ir grūtāk, nekā izskatās….patika visi uzdevumi, jo bija interesanti, bet nebija baigi viegli…”
Konkursu īstenoja Ādažu vidusskolas skolotājas #Anete Vaivade un #Daiga Būda (jaunās #Mācītspēks skolotājas), un skolotājas ar ilgstošu pieredzi #Vita Reinbooma un #Laila Bēkmane.
Vērtēšana notika katras klases ietvaros, šeit pirmo 3 vietu ieguvēji.
5.klašu uzvarētāji (sarindoti dilstošā secībā pēc iegūto punktu skaita):
1. vieta Elīza Briede (5a), Madara Tīna Vaivade (5g), Lāsma Vairoga (5b), Letīcija Voronova (5b), Samanta Strautiņa (5c) , Amanda Gailīte (5c), Andrejs Gerķis (5d), Maksims Voitkevičs (5d), Renards Romānovs (5e) .
2. vieta  Elizabete Judina (5a), Kristofers Kančs (5a), Elza Plaude (5 c), Alise Platā (5b), Alens Skulme (5b),  Mārtiņš Emīls Lācis (5g), Aleksandrs Mališevs (5d), Miks Rūdolfs Popēns (5e).
3. vieta Tomass Draška (5a), Dāgs Eglītis (5c), Roberts Adrickis (5c), Kristers Krūziņš (5c), Edvards Zaščirinskis (5 b), Gustavs Kalniņš (5g), Andrejs Šagajevs (5 d), Helmuts Vība (5e).
6.klašu uzvarētāji (sarindoti dilstošā secībā pēc iegūto punktu skaita):
1. vieta Konrāds Alsbergs (6e),  Marta Makavecka (6e), Matīss Leimanis (6l) , Zane Krieva (6l), Timurs Telešs (6d), Vladislavs Naļivaiko (6d), Maksims Ogorodņikovs (6d), Kārlis Būda (6a), Paula Adrija Kaziniece  (6b), Roberts Kristapaitis (6b), Ance Skrīvere (6g).
2. vieta Darja Borisova (6d), Darja Grigorjeva (6d), Evelīna Liene Škenderska (6e), Signe Kubuliņa (6e), Jānis Isaks (6e), Krišjānis Rožkalns (6b), Eva Tea Brizga (6a), Patrīcija Tiltanova (6g), Anastasija Hodoseviča- Mamontova (6g), Ralfs Muižnieks (6l), Līva Krūmiņa (6l).
3. vieta Anna Mišela Severina (6d), Amanda Vairoga (6b), Evelīna Misāne (6a), Elza Prokofjeva (6a), Keita Melberga (6e), Emīlija Zvirbule (6g), Rēzija Dambe (6g), Rihards Misiņš (6l).
Priecājamies par erudītajiem skolēniem, Jūs lieliski demonstrējāt savas spējas orientēties uzņēmējdarbības pasaulē un pielietot savas matemātikas zināšanas reālā dzīvē!
Izaicinām arī citus Ādažu uzņēmējus būt aktīviem un ienākt matemātikas stundās ar caurviju prasmēm uzņēmējdarbībā! Covid nav šķērslis veidot interesantas un jēgpilnas stundas! (sazinieties ar mums: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ).
#Matemātika #Uzņēmējdarbība #Attālinātas mācības #Ādažu vidusskola #Reālā dzīve   FOTO

Anete Vaivade

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Piekļūstamības paziņojums

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2021 Ādažu vidusskola

Search