Vārda dienu svin: Inuta, Brencis, Audris / 10.08.2022

booked.net

Jaunumi

Dalība ZPD Pierīgas un Rīgas reģionālajā konferencē 2021

foto ZPDDalībai ZPD Pierīgas un Rīgas reģionālajai konferencei 2021 tika izvirzīti 11.klašu skolēni. Anastasija Grigorjeva (11.a), ZPD darbs „Zobu balināšanas ietekme uz zobu emaljas cietību”, medicīnas un veselības zinātņu nozarē, darba vadītāja Antra Laizāne; Anna Kate Zbitkovska (11.b), ZPD darbs „Peldēšanas distances sastāvdaļas un to ietekme uz rezultātu”, medicīnas un veselības zinātnes sporta zinātnes nozarē, darba vad. Pāvels Murāns. Anna Katrīna Adricka (11.c) un Rihards Brīnums (11.c), ZPD darbs „Bezatkritumu (Zero Waste) dzīvesveids Ādažos un Pierīgā”, dabas zinātņu nozares grupa, vides zinātnē, darba vadītāja Linda Kalniņa, konsultante Sarma Jēkabsone. Darba izstrādes procesā jaunieši papildus ieguldīja lielu darbu, lai sagatavotu ZPD iesniegšanai recenzēšanai. Reģionālā zinātniskās pētniecības darbu konference š.g. 5. martā norisināsies tiešsaistes režīmā un darbi būs jāprezentē virtuāli, tajā piedalīsies Anastasija Grigorjeva, Anna Katrīna Adricka un Rihards Brīnums. Lai jauniešiem veicas nākošajā atlases kārtā!
Šajā mācību gadā  zinātniski pētnieciskos darbus (ZPD)  turpināja izstrādāt 54 skolēni no 11.abc klasēm, no tiem 3 autori izvēlējās veikt pētījumu jaunā tēmā. Rolands Skraucis (11.b) izvēlējās situācijai atbilstošu tēmu „Kā COVID-19 ietekmējis cilvēku domāšanu”. Ojāra Jāņa Felšus (11.b) darbs „Sazvērestību teoriju izcelšanās vēsture, attīstība un ietekme uz kultūru” šodien ieguvis jau citu nozīmi.
Kopā tika izstrādāti 32 ZPD. Tēmu izvēlē vislielāko interesi jaunieši izrādīja par cilvēku, tā psiholoģiju - „Videospēļu ietekme uz cilvēka miegu”, „Fiziskās slodzes ietekme uz atmiņu”, „Cilvēks sociālajos tīklos”, „ Datorspēļu ietekme uz nervu sistēmu” u.c. Ādažu vidusskolā ilgtermiņā bijusi liela interese par vides aktualitātēm – „Baltijas jūras piesārņojums”, ”Bezatkritumu (Zero Waste) dzīvesveids Ādažos un Pierīgā”, „Pārtikas industrijas radītās sekas uz apkārtējo vidi” u.c. Neizpaliek arī interese par veselību – „Cukura lietošanas ietekme uz jauniešu ādas veselību”, „Jogas nodarbību ietekme uz pusaudžu pašsajūtu un fizisko attīstību” u.c. Baseina klātesamība skolā ir izveidojusi jauno peldētāju paaudzi un 3 darbi tika izstrādāti šajā jomā, ko veica skolas rezultatīvākie peldētāji - „Peldēšanas distances sastāvdaļas un to ietekme uz rezultātu”, „Peldēšanas attīstība, tās veidi un ietekme uz veselību” u.c. Humanitārās un mākslas zinātnēs tapuši darbi – „Vēstures ietekme uz britu angļu valodas attīstību senās angļu valodas posmā”, „Arņa Krištopāna personība”, „Pāva motīvs pasaules mākslā”, „Japāņu glezniecība”  u.c.

Sarmīte Savicka, ZPD darbu koordinatore

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu

Search