Vārda dienu svin: Inuta, Brencis, Audris / 10.08.2022

booked.net

Jaunumi

Nodarbības 12.ab klašu skolēniem “Psihiskā veselība”

13564636t1he0a6Mums katram ir gan fiziskā, gan mentālā veselība. Ir svarīgi, lai mēs visi justos stipri un veseli ne tikai fiziski, bet arī psiholoģiski, un tāpēc ir jārūpējas gan par savu fizisko, gan psihisko veselību. Tāpat kā mēs aizsargājam fizisko veselību – piemēram, mazgājot rokas, tīrot zobus, sportojot, mēs katrs varam parūpēties arī par savu mentālo veselību. Spēcīga mentālā veselība ļauj labi justies, viegli mācīties, saprasties ar draugiem un pieaugušajiem, izveidot drošas attiecības un sasniegt dzīvē to, ko vēlas un kas ir svarīgs.
Ar Covid-19 pandēmiju saistītie sociālās distancēšanās ierobežojumi ietekmē psihisko veselību. Prasmes atpazīt emocijas un tās vadīt, ir ļoti svarīgas, lai spētu saglabāt psihisko veselību. Lai palīdzētu jauniešiem atpazīt savas jūtas un emocijas, izprast to nozīmi un funkcijas, kā arī mudināt tās paust sev un citiem nekaitīgā veidā.
Paldies biedrības “Papardes zieds” vadībai, kas atsaucās skolas lūgumam un novadīja 12.ab klašu skolēniem psihiskās veselības atbalsta grupas nodarbības ar mērķi – veicināt izpratni par psihiskās veselības nozīmi, sniegt psiholoģisko atbalstu, normalizēt emocijas un to nozīmi jaunieši dzīvē, uzlabot zināšanas par iespējamajām, psihoemocionālajām grūtībām un to risināšanas iespējām. Paldies nodarbības vadītājam psihologam Elvim Dudarevam!
Nodarbību laikā īpaša izmanība pievērsta tādām emocijām kā dusmas un skumjas. Atsevišķa nodarbības sadaļa veltīta sarunai par stresu, tā atpazīšanu un nozīmi, to, kā saprast, kad stress ir normāla reakcija uz situāciju, bet kad – ieildzis un veselību apdraudošs, tiek aplūkoti paņēmieni, kas palīdz stresa vadībā. Tiek apskatīti tādi psihiskās veselības traucējumi kā trauksme, panikas lēkmes un depresija un kā rīkoties, lai palīdzētu sev un citiem, kur meklēt palīdzību, ja nācies saskarties ar psihiskās veselības traucējumiem. Nodarbības laikā jaunieši tiek iedrošināti vērsties pēc palīdzības gadījumos, kad tā ir nepieciešama.
Zvani 116111 (Bērnu un pusaudžu uzticības telefons).
Atceries, ja pastāv apdraudējums tavai vai otra cilvēka dzīvībai, zvani 113 (Neatliekamā medicīniskā palīdzība).
Turpinām skolā strādāt pie tā, lai apgūstu pirmo psiholoģisko palīdzību – vienkāršas zināšanas, tehnikas un prasmes, kas palīdzēs izvairīties no mentālās veselības problēmām, atpazīt tās un sniegt pirmo palīdzību sev pašam vai draugam.
Nodarbības “Psihiskā veselība” 7.abcdegl skolēniem notika decembra mēnesī, savukārt 8.abcsdeg un 9. bcdeg skolēniem februāra mēnesī. Aprīlī grupu nodarbības plānotas 10.abc un 11.abc klašu skolēniem.

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu

Search