Vārda dienu svin: Inuta, Brencis, Audris / 10.08.2022

booked.net

Jaunumi

Nodarbības “Dzimumu lomu stereotipi profesijas izvēlē”

1 Sekretare CopyTuvojas cilvēka mūža garākais izglītības cikla noslēgums 9. klašu skolēniem un aizvien aktuālāks ir jautājums par to, ko darīt tālāk, kādu lēmumu pieņemt.
Skola, sadarbībā ar biedrību “Papardes zieds”, martā 9.bcdeg klašu skolēniem organizēja nodarbības “Dzimumu lomu stereotipi profesijas izvēlē”. Nodarbību laikā skolēni tika iepazīstināti ar pētījuma datiem “Latvijas sabiedrības viedoklis par profesijām, kuras ir piemērotākas vīrietim, kuras ir piemērotākas sievietei”, jo par dažām no profesijām arī šodien valda mīti un stereotipi. Kopā ar skolēniem tika domāts, runāts, apskatīts, zīmēts, diskutēts, argumentēts, oponēts. Tika apskatītas prasmes un raksturīpašības, ko ir jāattīsta un jāpilnveido, lai varētu profesionāli darboties izvēlētajā profesijā, un kur dzimums nav par šķērsli. Prieks, ka jaunieši saprot, ka laiku gaitā sabiedrībā iesakņojušies dzimumu lomu stereotipi profesijas izvēlē viņiem vairs nav saistoši un, ka visiem ir vienādas tiesības un iespējas apgūt vēlamo profesiju neatkarīgi no dzimuma.
Lai veiksmīga tālākās izglītības izvēle! 
Nacionālā izglītības iespēju datu bāze http://www.niid.lv/tests/testi_sakums.htm

http://www.niid.lv/tests/testi/tests2_1.php

http://www.niid.lv/tests/testi/tests7_1.php

http://www.niid.lv/tests/testi/tests4_1.php

http://www.niid.lv/tests/testi/tests3_1.php

http://www.niid.lv/tests/testi/tests6_1.php

http://www.niid.lv/tests/testi/tests1_1.php

Paldies Mairai Birzniecei, Ritai Iesalniecei - skolas sociālajiem pedagogiem un Elvim Dudarevam - biedrības “Papardes zieds” psihologam par radošajām nodarbībām. Radošie darbi

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu

Search