Vārda dienu svin: Inuta, Brencis, Audris / 10.08.2022

booked.net

Jaunumi

Atklātā stunda ‘’Demokrātija. Radošā demokrātija’’ kopā ar Sandru Kalnieti

0 kalniete Copy1 P1160603 Copy2 IMG 20210406 143052 Copy6. aprīlī norisinājās Ādažu vidusskolas Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas (EPVS) atklātā stunda ‘’Demokrātija. Radošā demokrātija’’. Tā tika integrēta kulturoloģijas mācību priekšmetā. Zoom vietnes stundā piedalījās 12.a klases skolēni, Eiropas kluba biedri, EPVS koordinātori, deputāts Jānis Beķeris. Stundas pirmajā daļā (sk. S.Savicka) tika apskatīts demokrātijas izveides process, demokrātijas vērtības, demokrātijas vērtību uzskaites statistika; vērtību izpausme modernismā, postmodernismā un postpostmodernismā, demokrātijas saistība ar kultūru.
Otrajā stundas daļā pievienojās EP deputāte Sandra Kalniete, kura pastāstīja svarīgu informāciju par demokrātiju digitālajā vidē, par lietām, ko jāzina katram, atrodoties tajā. Prezentācijas noslēgumā S.Kalniete sirsnīgi novēlēja jauniešiem būt laimīgiem un harmoniskiem, jo tikai sakārtots cilvēks spēj objektīvāk uztvert pasauli kopumā. Deputāte atbildēja arī uz Renātes, Katrīnas, Andreja un mūsu dāņu viesskolēna Linus interesējošajiem jautājumiem.
Stundas atziņas:

  • Liels paldies S.Kalnietei par dalību mūsu atklātajā stundā! Cilvēcīgi, atklāti un godīgi. Tas ir būtiski laikā, kad patiesība un meli bieži ir nešķirami. Paldies par labestību!
  • Personīgi man kā cilvēkam, kurš īsti neiedziļinās politikā, jo nesaprot līdz galam terminoloģiju, šī stunda tomēr likās interesanta, jo tajā netika stāstīta "sausa teorija". Interesanti ir tas, ka demokrātiju var saistīt ar ikdienišķām lietām, piemēram, informāciju. Paldies liels par šo stundu! Es uzskatu, ka tieši šāda veida mācīšanu vai informēšanu būtu jāizplata - nevis stāstīt "sausu teoriju", bet iesaistīt to ikdienā un jauniešiem aktuālās tēmās. Paldies deputātes kundzei par aktuālu tēmas izklāstu!
  • Patīkami, ka tika apspriesti mūsdienu sabiedrības un demokrātijas aktuāli ietekmējoši faktori.
  • Paldies par godīgumu prezentācijā un atbildēs.
  • Kopumā atklātā stunda bija ļoti interesanta un vērtīga. Paldies EP deputātei Sandrai Kalnietei par klātbūtni stundā!

Rūdolfs Piveņš, EK prezidents

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu

Search