Vārda dienu svin: Rimants, Imants, Ingars, Intars / 01.07.2022

booked.net

Jaunumi

Liepājas teātris tiešsaistes mācībizrāde “KĀ TOP IZRĀDE?” 

Ka top izradeSkolas soma LV100 krasains CopyLiepājas teātris tiešsaistes mācībizrāde “KĀ TOP IZRĀDE?” 
08. 11. – 13.11. 2021. 10. un 11. klases skolēni
10. un 11. klašu skolēni, kas apgūst mācību priekšmetu Kultūra un māksla (teātra māksla), noskatījās Liepājas teātra mācībizrādi “Kā top izrāde?”. “Kā top izrāde?” ir performatīva tiešsaistes lekcija skolēniem, kuras galvenais mērķis un uzdevums ir atraktīvā un saistošā formātā parādīt jauniešiem, ka teātris ir kas vairāk par aktieri, kurš no galvas iemācījies lugas tekstu. Teātris ir vienots organisms, kurā katras profesijas pārstāvis – sākot no skatuves tehniskajiem darbiniekiem, grāmatvežiem, butaforiem, beidzot ar direktoru, ir neatņemama sastāvdaļa, lai teātra brīnums un izrāde varētu tapt un nonākt pie skatītājiem. Un labs teātris mūs izaicina fantazēt par tādu pasauli, kādā mēs vēlētos dzīvot.
Skolēnu iespaidi, vērtējums
Liepājas teātra aktieri un režisors Leons Leščinskis  radījuši  saistošu,  atraktīvu iestudējumu, kurš ļauj ieskatīties izrādes tapšanas procesā,  kā arī apjaust to profesiju pārstāvju ieguldījumu, kas nodrošina veiksmīgu,  emocionālu  radošo ieceru skatuvisko izpausmi.
Skolēniem patika aktieru  brīvā, sirsnīgā attieksme pret skatītājiem,  humors un   vēlme veikt savu uzdevumu pēc iespējas ticamāk, pārliecinošāk.  Teātra pulciņa jaunieši – Ojārs Jānis un Roberts Mārtiņš, Natālija, Kristiāna un Loreta  Anna -  īpaši atsaucīgi veica aktieru piedāvātos uzdevumus. 
Skolēni atzīst, ka iestudējums deva izpratni  un jaunas zināšanas par skatuves procesiem.
Skatoties izrādi, es ieguvu zināšanas par izrādes iestudēšanu. Man patika, kā aktieri spēja iziet no neparedzamām situācijām, kā, piemēram, sākumā, kad sasmējās. Viņi spēja koncentrēties diezgan īsā laika posmā un turpināt izrādi. Aktieri  iejutās lomās un darbojās  gluži kā ikdienā, lai arī izrādē bija virtuālie skatītāji.
(Dāvis, 11.b)
Man izrāde ļoti patika, jo tā bija interesanta un pamācoša par teātra izrādes tapšanas procesu. Tā bija izveidota ļoti intriģējoši, dodot nelielu ieskatu teātra aizkulisēs. Bija interesanti vērot abu aktieru sadarbību un to, kā viņi dažās sekundēs varēja iejusties lomās un ticami attēlot, kā viņi jūtas. Izrāde bija ar humoru.
Šī izrāde man sagādāja prieku un ieinteresēja mani.
(Estere, 11.c)
Nav jākautrējas un jābaidās par savu nākotnes profesijas izvēli, jo katrai no profesijām var būt nozīme kaut kā lielāka tapšanā. Varēji redzēt patiesību par dzīvi. (Patrīcija, 11.c)
Noskatoties izrādi, es sapratu, cik sarežģīts un laikietilpīgs ir izrādes tapšanas process, cik daudz tai “jāpārdzīvo”, lai tā tiktu iestudēta un beidzot tiktu līdz skatuvei. Lai izrāde taptu veiksmīga, ir vajadzīgs ļoti liels skaits cilvēku,  bez  kuriem izrāde nemaz nesanāktu. Esmu ļoti priecīga, ka mums radās  lieliska iespēja ieskatīties, tā teikt, aizkulisēs, nevis sēdēt zālē un vērot jau gatavo produktu.
 (Alīna, 11.a)
Nekad nevajadzētu spriest par kādu darbs, ka tas ir viegls, ja īsti nezini, kā tas tiek darīts, jo process var izrādīties diezgan grūts un laikietilpīgs. Tāds ilgs process ir arī  teātra izrādes sagatavošana. Es secinu, ka  sākumā lietas/darbības/cilvēki ir jāiepazīst un tikai tad par to jāspriež.
(Linda, 10.a)
Noskatoties izrādi, es uzzināju par dažādu profesiju nepieciešamību izrādes tapšanā, cik katra no tām ir svarīga un cik ilgi jāmācās, lai apgūtu to. Papildināju savu profesijas izvēles sarakstu. Noteikti sapratu, ka nav viegli kļūt par labu aktieri, taču grūts darbs atmaksājas.
(Jānis, 10. a)

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu

Search