Vārda dienu svin: Klāra, Vizma / 12.08.2020

booked.net

Horizontālie sākuma raksti

ESIET UZMANĪGI!!!

Kamēr vēl Latvijā nav sākusies sniegota un balta ziema, rītos un vakaros ir krēslaini tumšs, kas krietni apgrūtina redzamību. Tumšajos periodos mēs visi esam līdzatbildīgi satiksmes dalībnieki. Tādēļ, iestājoties tumšajam laikam, mums ir jāgatavojas īpaši – iegādājoties apģērbu ar atstarojošiem elementiem vai atstarojošās vestes. Sabiedrībā ir jāmaina attieksme un jāatceras, ka ja es redzu, vēl nenozīmē, ka redz mani. Vecākiem jādomā arī par savu bērnu drošību – iegādājoties apģērbu ar iestrādātiem atstarojošiem elementiem vai atstarojošo vesti un jāseko līdzi, lai tas arī tiktu lietots.

Gājējiem jāņem vērā, ka automašīnu tuvās gaismas apgaismo tikai 25-50 metrus, savukārt tālās līdz 150 metriem, tādejādi gājēji, lai sevi pasargātu ir jālieto gaismu atstarojošas vestes vai apģērbu ar atstarojošajiem elementiem, kā arī jāievēro satiksmes noteikumus. Apģērbs ar atstarojošiem elementiem vai atstarojošā veste ir jālieto, lai ceļu satiksmes dalībnieki labāk varētu viens otru pamanīt, piemēram, lai autovadītāji varētu pamanīt gājējus un velosipēdistus, lai velosipēdisti varētu pamanīt gājējus. Šādi elementi jālieto ne tikai cilvēkiem, bet arī, piemēram, suņiem, velosipēdiem, bērnu un invalīdu ratiņiem.

Atcerieties, ka par atstarojošās vestes vai apģērbu ar atstarojošajiem elementiem nelietošanu pašvaldības policija piemēros administratīvo sodu. Par šo noteikumu neievērošanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no septiņiem līdz trīsdesmit euro.

Ādažu pašvaldības policija vēlas vēlreiz atgādināt, ka pieaugušajiem ir jāatceras – bērni mācās no pieredzes un no pieaugušajiem, it īpaši no saviem tuviniekiem un autoritātēm! Vienmēr ar savu rīcību jārāda pareizs piemērs. Ja Jūs iekāpjot automašīnā nepiesprādzējaties, tad to arī mācās Jūsu bērns. Ja Jūs nelietojat atstarotāju, tad arī bērni nesapratīs vajadzību šādam elementam.

Ņemot vērā, ka dienas paliek īsākas, bet naktis garākas un krēsla iestājas agri, būtu lietderīgi ar bērnu pārrunāt dažādas situācijas. Diemžēl mēs nevaram vienmēr būt blakus savam bērnam un pasargāt viņu. Tādēļ, der ar bērniem pārrunāt situācijas un kā būtu jārīkojas gadījumos, kad svešinieks uz ielas uzsāk sarunu un piedāvā bērniem aizraujošas lietas. Par visu jārunā jau iepriekš, neatkarīgi no tā, vai kaut kas ir noticis. Bērnam nav pieredzes, tāpēc ir jāiemāca, jāizskaidro un jāizstāsta, lai bērns neapjuktu nezināmās situācijās. Bērniem jāatgādina ik pa laikam kā tad īsti rīkoties, ja tuvojas svešs cilvēks un piedāvā kādu našķi vai aizraujošu lietu. Bērnam nav jābūt pieklājīgam, bērns drīksti pateikt – es negribu ar jums runāt, es neiešu, es nerunāšu, man mamma neļauj, ejiet prom! Ja svešais bērnam tuvojas, jāatkāpjas trīs soļi lēnām un tad labi ātri jāskrien prom. Nevis jātēlo, ka viss ir kārtībā. Bērnam vajadzētu izstāstīt, ka var ieiet kafejnīcā, veikalā, iet klāt uzticama izskata pieaugušajam, piemēram, tantei ar bērniņu. Paskatīties apkārt, vai nav policista, vai kaut kur nestāv ātrās palīdzības mašīna. Pieskriet klāt un pateikt, ka seko kāds svešs cilvēks. Māciet nekautrēties, būt drošam. Ja kāds bērnu aiztiek vai pieskaras, droši ir jākliedz – liec man mieru, nenāc pakaļ! Ja bērnu velk mašīnā, tad ir jākliedz, cik vien spēka, ir jāsit un jākož, jāpretojas, cik vien var! Censties pievērst apkārtējo cilvēku uzmanību. Bērns ir jāmāca, ka svešās mašīnās kāpt nedrīkst, lai arī piedāvā konfektes, rotaļlietas vai aizvest paskatīties mazus kaķīšus vai sunīšus. Nekādā gadījumā nekāpt svešā mašīnā! Jāpārliecinās, vai bērns zina visvajadzīgāko numuru – 112. Zvanot uz 112 ir iespēja lūgt savienot ar Ādažu pašvaldības policiju, kura nekavējoties reaģēs un izbrauks uz jebkuru aizdomīgu situāciju. 

Drošības riski ir vienādi visur – gan skolā un mājās, gan tirdzniecības centrā, gan rotaļu laukumā un tāpat arī internetā. Gadījumā ar internetu vai citām tiešsaistes saziņas tehnoloģijām ir sarežģītāk, jo mēs neredzam personu, ar kuru veicam saziņu. Lai cik tas arī nebūtu savādi, ir daudzi cilvēki, kuri nekad neaizmirst aiztaisīt logus un aizslēgt mājas durvis, tomēr interneta vidē šī piesardzība pazūd kā nebijusi. Daudzi rīkojas bezatbildīgi un nolaidīgi, jo uzskata, ka visas darbības ir anonīmas – vairumam no mums nav ne jausmas par to, ka internetā veiktajām darbībām ir iespējams izsekot...

10 potenciālā varmākas pazīmes

Par potenciālo varmāku un viņa centieniem sameklēt upuri liecina vairākas pazīmes. Kļūsti uzmanīgs, ja kāds:

1. uzsāk ar Tevi „nevainīgu” saraksti un prasa par Tevi personisku informāciju;

2. arvien uzkrītošāki interesējas par Tevi un Tavu ikdienas dzīvi, prasa, kā Tu jūties, interesējas vai esi nelaimīgs un vientuļš un vai vecāki Tev velta pietiekami daudz uzmanības;

3. grib zināt, vai Tev ir draugs vai draudzene un jautā, kad dienas laikā Tu esi viens pats – bez draugiem un vecākiem;

4. prasa, kā Tu izskaties un ģērbies gan skolā, gan gultā. Pieprasa atsūtīt Tavus attēlus;

5. vēlas Jūsu attiecības saglabāt kā „noslēpumu” un jautā, vai var Tev uzticēt noslēpumus un uzticēties;

6. ļoti interesējas par Tevi, izsaka komplimentus, atbalsta Tevi, bet par sevi izvairās runāt. Cenšas Tevi iežēlināt, stāstot, cik pats jūtoties vientuļš un slavē Tevi par līdzjūtību un spēju saprast citus. Izpēti sava „drauga” profilu - 7. iespējams, ka viņa čata draugu sarakstā ir tikai viena vecuma vai dzimuma „draugi”;

7. sola, vai dod dāvanas, kaut gan Jūs neesat tik tuvi draugi. Tajā pašā laikā šis „kāds” pēkšņi var kļūt dusmīgs un valdonīgs;

8. vēlas ar Tevi čatot dīvainās diennakts stundās, piemēram, pirms gulētiešanas;

9. jautā un raksta par lietām par kurām Tev kļūst neērti un interesējas par Tavu seksuālo pieredzi, kā arī grib, lai Tu apmeklē portālus, kur redzama pornogrāfija. Runā par saviem dzimumorgāniem, stāsta par savām fantāzijām, seksu un piedāvā „spēlēt aizraujošas spēles”;

10. tev nezināmā veidā uzzinājis par Tevi lietas, kuras Tu iepriekš neesi stāstījis.

Atceries, ka Tev nopietnam un vērīgam vajag kļūt arī tad, ja „piepildās” kaut vai viens no šiem „kritērijiem”.

10 ieteikumi drošam un atklātam čatam vecākiem

1. Runājiet ar saviem bērniem un izrādiet patiesu interesi par to, ko viņi par sevi raksta un, kas ir viņu čata un e – pasta draugi.

2. Esiet godīgs/-a un atklāts/-a sarunās ar saviem bērniem. Norādiet iespējamos draudus virtuālajā vidē. Aizliegumi un dažu interneta mājaslapu

bloķēšana mājas datorā neaizstās sarunas starp Jums un Jūsu bērniem. Turklāt čatot un sazināties ar e – pastu var arī ārpus mājas.

3. Brīdiniet bērnus, ka viņi nedrīkst izpaust dzīvesvietas adresi, telefona numuru vai citu personīga rakstura informāciju, kas citiem dod iespēju apdraudēt Jūsu bērnus. Jautājiet arī viņu domas par iespējamām sekām un ļaujiet tiem pašiem atbildīgi pieņemt lēmumu.

4. Norādiet, ka nedrīkst izpaust informāciju par citiem ģimenes locekļiem, ko pieaugušie paši negribētu.

5. Skaidrojiet, ka cilvēki virtuālajā vidē mēdz slēpt savu patieso personību. Tāpēc nedrīkst akli uzticēties visam, kas čatā vai e - pastā rakstīts.

6. Datoru novietojiet visai ģimenei atklātā telpā, nevis bērnu istabās. Tas palīdzēs uzmanīt čatošanu un saziņu caur e – pastu. Kļūstiet par tā paša portāla lietotāju, kuru apmeklē Jūsu bērns. Tas ļaus Jums iepazīt portāla vidi, kur Jūsu bērns pavada laiku.

7. Brīdiniet bērnus, ka strādājot vai čatojot pie publiski pieejama datora, kāds var uzzināt par Jums vai Jūsu bērniem personīgu rakstura informāciju.

8. Ja bērns Jums atklāj, ka kāds anonīms vai dīvains virtuāls sarunu biedrs centies piespiest viņu satikties, draudējis, izteicis aizskarošas piezīmes vai seksuāla rakstura piedāvājumus, tad Jums par to jāinformē portāla vadība, kā arī tiesību sargājošās instances.

9. Neizdzēsiet e – pastus vai čatu sarunas, kur kāds anonīms cilvēks draud, apvaino, seksuāli uzmācas vai citādi aizskar Jūsu bērnus. Šie dati vēlāk var kalpot potenciālā varmākas atmaskošanai.

10. Vienojieties - ja bērns tomēr vēlas satikties ar kādu no čata draugiem, tad tam jābūt saskaņotam ar Jums.

Atcerieties, ka pastāvīgās sarunās ar bērnu Jūs viņam varat iemācīt patstāvīgi domāt un kritiski izvērtēt informāciju. Turklāt tad bērns atbalstu un sapratni meklēs ģimenē! 1

Radiet sev un saviem bērniem labvēlīgu, drošu, uzticamu, cieņpilnu vidi, lai Jūsu starpā valdītu atklātība un pilnīga uzticēšanās.

Papildus aicinām ikvienam iedzīvotājam būt vērīgam, modram un aktīvam, informēt pašvaldības policiju pa aizdomīgām situācijām un pretlikumīgām darbībām diennakts tālruņi 67997005; 27762020.

Esiet uzmanīgi, sargiet sevi, savus mīļos un neesat vienaldzīgi pret Ādažu novadā notiekošajām sabiedriskajām nekārtībām!

Ādažu pašvaldības policijas priekšnieks O.Feldmanis 

Informācija par Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Konsultatīvo nodaļu un pieteikšanās kārtību bērna ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes problēmām konsultēšanai un atbalsta programmas izstrādei

Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsta sistēmas pilnveide bērniem ar saskarsmes grūtībām, uzvedības traucējumiem un vardarbību ģimenē” ietvaros Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā ir izveidota Konsultatīvā nodaļa, kuras sastāvā ir dažādu jomu speciālisti: divi sociālie darbinieki, divi psihologi, atkarību profilakses speciālists, speciālais pedagogs un psihiatrs.

Konsultatīvās nodaļas speciālistu uzdevums ir nodrošināt bērnu uzvedības traucējumu un saskarsmes grūtību identificēšanu, piecu gadu laikā izstrādāt un īstenot atbalsta programmu 1000 bērniem ar saskarsmes grūtībām un uzvedības traucējumiem. Multidisciplinārā speciālistu komanda ļaus sekmīgāk identificēt uzvedības traucējumus un saskarsmes grūtības, kā arī noteikt nepieciešamos atbalsta pasākumus.

No šā gada 3.oktobra tika atvērts pieraksts konsultācijām un atbalsta programmas izstrādei bērniem ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes problēmām Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (turpmāk – VBTAI) Konsultatīvajā nodaļā (turpmāk – Nodaļa). Nodaļa atrodas Ventspils ielā 53, Rīgā, kontakttālrunis uzziņām: 67359129., e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Klātienes konsultācijas Nodaļā tiks nodrošinātas ar šā gada 1.novembri.

Bērnu konsultācijai un atbalsta programmas izstrādei Nodaļā var pieteikt:

 1. bērnavecāki;

 2. aizbildņi;

 3. bērnu ārpusģimenes aprūpes iestāžu vadītāji;

 4. bāriņtiesas (gadījumā, ja individuālā atbalsta programma jāizstrādā bērnam, kurš ievietots audžuģimenē).

Lai Nodaļa varētu sniegt konsultāciju un izstrādāt atbalsta programmu bērnam, VBTAI ir jāiesniedz iesniegums un aizpildīta Sākotnējās novērtēšanas anketa (pieejami VBTAI mājas lapā www.bti.gov.lv, vietnē: http://www.bti.gov.lv/lat/esf_projekts_/pieteiksanas/.

Iesniegumu un aizpildītu Sākotnējās novērtēšanas anketu var iesniegt:

 1. personīgi;

 2. nosūtot pa pastu (adrese - Ventspils iela 53, Rīga, LV-1002);

 3. elektroniska dokumenta formā (uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Konsultatīvās nodaļas speciālisti, atbilstoši bērna uzvedības problēmām:

 1. veiks bērna uzvedības diagnostiku;

 2. sniegs konsultācijas bērna vecākam, citam likumiskajam pārstāvim vai aprūpētājam;

 3. izstrādās bērna individuālo atbalsta programmu 12 mēnešiem;

 4. sadarbosies bērna individuālās atbalsta programmas periodā ar bērna vecāku,

 5. citu likumisko pārstāvi vai aprūpētāju, iesaistītajām valsts un pašvaldību institūcijām, piemēram, sociālo dienestu, izglītības iestādi u.c.  

Papildus informācija: VBTAI no 2016.gada aprīļa līdz 2021.gada martam īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu Nr.9.2.1.3/16/I/001 “Atbalsta sistēmas pilnveide bērniem ar saskarsmes grūtībām, uzvedības traucējumiem un vardarbību ģimenē” , lai pilnveidotu atbalsta sistēmu bērniem ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes grūtībām, viņu likumiskajiem pārstāvjiem vai aprūpētājiem, kā arī pašvaldību speciālistiem, kuri ikdienā strādā ar šiem bērniem. 

Konsultācijas vecākiem
skolēna uzvedības korekcijai un atbalstam mācību darbā
Inese Roste (304. kab.) katru darba dienu, iepriekš vienojoties par tikšanās laiku
mob.tālr. 26013723

     Izglītības psihologi Iepriekš vienojoties par tikšanās laiku

Liene Stērniniece (C-101.kab.) pirmdienās, otrdienās, trešdienās.

mob.tālr. 26545615

Anda Suharevska (304.kab.) ceturtdienās
mob.tālr. 26789309

Anna Tretjakova (104.kab.) katru darba dienu
tālr. 67709328

     Skolotāji logopēdi

Gunta Pļaveniece (C-103.kab.) pirmdienās, otrdienās, trešdienās, piektdienās

Aiga Pavasare (123.kab.) pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās

Jolanta Osīte (C-201.kab.) pirmdienās, otrdienās, trešdienās

tālr. 67996165

     Sociālie pedagogi Iepriekš vienojoties par tikšanās laiku

Agita Alksne (119. kab.) otrdienās, ceturtdienās un piektdienās

Ilze Jozēna (119. kab.) pirmdienās, otrdienās un trešdienās

tālr. 67709329

      Skolas mediķi (328. kab.) katru darba dienu

Ārste Una Caune
Medmāsa Rita Zakare
tālr. 67997912
mob.tālr. 29867625

Noskaidroti makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” starpposma uzvarētāji

2016.gada 9.decembrī noslēdzās makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” pirmais starpposms, ko rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R” un AP “Kaudzītes”. Starpposmā labākos rezultātus makulatūras vākšanā sasniedza skolēni no Ādažu vidusskolas.   Lasīt vairāk

Ādažu vidusskolai konkursā "Tīrai Latvijai!" 3.vieta   Lasīt vairāk

Makulatūras vākšanas konkursā     Diploms     Balva

Izlietoto bateriju vākšanas konkursā    Diploms     Balva

 

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2020 Ādažu vidusskola

Search