Vārda dienu svin: Jūlija, Džuljeta / 16.02.2019

Angļu valodas 10. – 12. klašu valsts 48. olimpiādes uzvarētāju:
   Kristians Liberts 11.b
Paldies skolotājiem Jevgeņijam Ļitvinovam un Lindai Kalniņai!

Pierīgas novadu skolu olimpiādes latviešu valodā un literatūrā uzvarētājus:
   Kristians Liberts 11.b
   Daniela Muižniece 12.a
   Agija Buliņa 11.b
Paldies skolotājām Vairai Baltgailei un Dacei Dambei!

IMG 0734IMG 0736IMG 0738Mācāmies un iegūstam velosipēda vadītāja apliecību savā skolā!
14. februārī divdesmit trīs 4. klašu skolēni veiksmīgi nokārtoja velosipēda vadītāja eksāmenu un apliecināja gatavību drošai satiksmei ar velosipēdu. Darbs turpinās, tiem, kuriem neizdevās eksāmenu veiksmīgi nokārtot - savas zināšanas jāpapildina.
Plānots, ka 1. martā skolā būs iespēja kārtot velosipēda vadītāja eksāmenu. Aicinām aktīvi mācīties visus 3. - 4. klašu skolēnus kuriem nav velosipēda vadītāja apliecības, lai līdz pavasarim nokārtotu eksāmenu, iegūtu tiesības un varētu doties uz skolu ar savu transporta līdzekli.

Sigulda6. februārī Ādažu vidusskolas 9.g, 10.a, 10.b, 11.a, 11.b un 12.a klases skolēni devās uz Siguldu, lai klātienē iepazītos ar ziemas sporta daudzveidīgajām iespējām un uzzinātu, kā Sigulda gatavojas Ziemas olimpiskajām spēlēm. Siguldā izsenis ziemas sporta veidi tiek īpaši cienīti, un skolēni klātienē iepazinās ar starptautisko bobsleja un kamaniņu trasi, kur 2019. gada janvārī notika Pasaules kausa posma sacensības kamaniņu sportā.
Skolēniem bija iespēja veikt braucienus ar Vučko un izbaudīt trases virāžas un ātrumu. Brauciena mērķis bija neklātienē iepazīties ar Latvijas izcilajiem ziemas sporta veidu sportistiem viņu treniņu trasi, motivēt jauniešus sasniegt izvirzītos mērķus un popularizēt veselīgu dzīvesveidu.
Vairāki skolēni ar sajūsmu izbaudīja braucienu ar Vučko un izteica vēlmi izmēģināt braucienu ar īsto bobu.

Pierīgas novadu skolu sākumskolas alternatīvās olimpiādes “Prāta banka” uzvarētājus:
   Anna Kate Tolbert 2.b
   Krišjānis Breidaks 2.c
   Grigorijs Svoboda 2.d
   Rūdolfs Zeibots 2.c
Paldies skolotājām Svetlanai Fisenko, Iritai Skaistkalnei-Virkai un Dacei Zbitkovskai!

Pierīgas novadu skolu olimpiādes ķīmijā uzvarētājus:
   Beatrise Bērtule 9.g
   Ģirts Robijs Ģederts 9.c
   Katrīna Landratova 9.c
   Ričards Krastiņš 11.b
Paldies skolotājai Antrai Laizānei!

IMG 0674Pirmdien, 11. februārī, Ādažu vidusskolā viesojās VUGD pārstāvji, kas interaktīvu nodarbību veidā ar 1. - 4. klašu skolēniem pārrunāja ar drošību saistītus jautājumus. Katram ir jāatceras vienotais ārkārtas palīdzības izsaukuma numurs 112 – numurs uz kuru jāzvana, kad jāsauc palīgā! Nelaimes brīdī tieši zināšanas par to, kā pareizi rīkoties un, kur zvanīt, var būt izšķirošas.
Nodarbību laikā skolēniem tika atgādinātas situācijas, kad jāzvana 112, kāpēc ir jāzina savs un vecāku tālruņa numurs, adreses, kā arī, kā rīkoties, ja dodies ciemos uz mazāk zināmu apkārtni. Ceram, ka bērni pēc tam šos jautājumus pārrunās arī ģimenē un zinošāki kļūst arī vecāki un vecvecāki. Skolēniem tika atgādināts par to, kas notiek, ja tiek saņemti viltus zvani un, cik svarīgi ir nekavējoties paziņot par negadījumu, zvanot 112, nevis sākotnēji to filmēt vai fotografēt. Sarunās ar skolēniem VUGD darbinieki paskaidroja arī, kā pareizi rīkoties, ja glābšanas dienests sazvanīts nejauši un operatīvo dienestu palīdzība nav nepieciešama.
Latvijā vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs 112 darbojas jau 22 gadus (kopš 1997.gada). Piezvanot uz 112, iespējams sasniegt četrus glābšanas dienestus – VUGD, Valsts policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Gāzes dienestu. 112 numurs ir sazvanāms 24/7 un zvans ir bez maksas. Šobrīd Latvijā ik dienu strādā 20 dispečeri, kuri vidēji diennaktī saņem 2500 – 3000 zvanus ar dažādiem lūgumiem palīdzēt. 2018.gadā kopā apstrādāti vairāk nekā 1,2 miljoni ienākošie 112 zvani.
Paldies VUGD darbiniekiem par nodarbībām un par izdales materiāliem!!! Klases stundās kopā ar ugunsdzēsēju glābēju Guntiņu atkārtosim, kad zvanīt 112 un ko ir svarīgi zināt, ja atrodamies ārpus mājām. Foto

Skolas Skatuves runas konkursa “Zvirbulis - 2019” uzvarētājus:
5. – 6. klašu grupā
   Amanda Mazlazdiņa 10.b
   Beāte Puiškina 11.a
   Sabīne Marija Elerte 11.a
Paldies skolotājām Vairai Baltgailei, Dacei Dambei, Edītei Kānai, Lindai Krilovai, Ievai Miķelsonei, Elitai Rikmanei, Diānai Smirnovai, Inai Zeltiņai!

Aktuālie jaunumi