Vārda dienu svin: Hermīne, Estere / 16.07.2019

booked.net

Jaunumi

IMG 2235 CopyĪsu brīdi pirms vasaras saulgriežiem visās Latvijas skolās ir īpašs laiks – izlaidumu laiks, un šogad mūsu skolā Apliecības par pamatizglītības apguvi saņēma 137  9. klašu absolventi.
Savukārt, 33 vidusskolas absolventi kopā ar vecākiem un viesiem 14. jūnijā pulcējās uz “klases stundu”, lai mācību gada beigās saņemtu liecību. Svinīgajā pasākumā 12to klašu skolēni pulcējās pie skolas galvenās ieejas, lai katrs uzsāktu savu ceļu, un mēs viņiem novēlējām “… lai jūsu patstāvīgais ceļš ir veiksmīgs! Neizniekojiet sev atvēlēto laiku, piepildiet to!” un atgādinājām Raiņa vārdus: “Daba dod mums par velti tikai laiku: viss cits mums jāiegūst ar pūlēm. Laiks – lētākais, tomēr dārgākais, jo caur to mēs dabūjam visu.”
Savas izjūtas vārdos ietērpa vidusskolas absolvente Elīza Kubuliņa: “Man šobrīd ir savāda sajūta, jo atceros, kā 6. klasē, ejot garām toreizējai 12. klasei, pie sevis nodomāju – vēl 6 gadi priekšā, tas ir tik ilgi. Bet izrādās, ka tomēr nebija ilgi. Jo šodien ir mana pēdējā diena kā 12.klases skolniecei. Un jāsaka, ka bija gan grūti, gan smagi, jo, kā Klāvs Elsbergs teicis - “rūgts ir ne tikai analgīns, bet arī dzīve, ziniet.” Tomēr es nesūdzos, jo daudz mācījos no šīm grūtībām, un priecājos, ka tomēr neizvēlējos pēc 9. klases doties uz kādu no Rīgas ģimnāzijām, bet palikt šeit, jo tad vidusskolā nebūtu satikusi tik brīnišķīgus cilvēkus, kādi šobrīd sēž šeit priekšā. Ikviens no viņiem ir unikāls, un žetonvakars man ļāva noticēt, ka, satiekoties salidojumā pēc desmit gadiem, es ļoti daudz dzirdēšu par viņu sasniegumiem [..]”

IMG 2090 1 Copy15. jūnijā Ādažu vidusskolas 9.e un 9.g klašu skolēni svinīgi, vecāku, draugu un skolotāju lokā saņēma apliecību par vispārējās pamatizglītības programmas apguvi.
Ir labu vārdu daudz ikkatram,
Ar tiem var mierināt un sveikt,
Mēs gribētu tos vārdus atrast,
Kas spēj par visu paldies teikt!
Foto

IMG 1929 1 Copy15. jūnijā Ādažu vidusskolas 9.a, 9.b un 9.c klašu skolēni svinīgi, vecāku, draugu un skolotāju lokā saņēma apliecību par vispārējās pamatizglītības programmas apguvi.
Laiks ir pienācis, un jāsāk lidot,
Spārni briest un vēju sevī krāj.
Ņemsim līdzi – sirdij pašā vidū
Atmiņas, kas kā tauriņš māj.
Foto

IMG 1701 Copy114. jūnijā Ādažu vidusskolas 9.d klases skolēni svinīgi, vecāku, draugu un skolotāju lokā saņēma apliecību par pamatizglītības mazākumtautību izglītības programmas apguvi.
Nav tāda ko nevar, ja ir – tad jāvar!
Kaut plaukstām jūra jāizsmeļ, kaut zemes smagums jāpaceļ,
Nav tāda ko nevar, ja ir – tad jāvar!
                                       /Andrejs Eglītis/
Foto

IMG 1701 Copy214. jūnijā plkst. 14.00 izlaidums 9.d klases skolēniem
14. jūnijā plkst. 18.00 svinīga liecību izsniegšana 12.ab klašu skolēniem
15. jūnijā plkst. 13.00 izlaidums 9.abc klašu skolēniem
15. jūnijā plkst. 17.00 izlaidums 9.eg klašu skolēniem

4ad 14ad 229. maijā Ādažu vidusskolas 4.a un 4.d klases skolēni devās uz Cēsīm, lai apmeklētu ZINOO centru un piedalītos Arhitektūras nodarbībās. ZINOO apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda zinātnes un inovāciju attīstības jomā Latvijā saistībā ar "Latvijas skolas somu".
Arhitektūras nodarbības laikā skolēni, paši aktīvi līdzdarbojoties, mēģināja uzbūvēt visaugstāko māju. Nodarbības veicināja gan domāšanas, gan fantāzijas attīstību, kā arī sekmēja klases kolektīvas saliedēšanu. Bērni, kas iepriekš bija apmeklējuši ZINOO centru, konstatēja, ka ir daudz jaunu interaktīvu eksponātu.
Skolēnu atsauksmes:
“Zinoo centrā bija tik interesanti, ka gribētu braukt vēl.”
“Man ļoti patika. Tas bija interesanti, un es daudz ko jaunu uzzināju!”
”Man patika eksperiments, kur bija no papīra jāuzceļ visaugstākais debesskrāpis.”

10190601 110000 Copy2. maijā trīsdesmit 4. un 5. klašu skolēni - startēja Jaunos satiksmes dalībnieku foruma 1. kārtā. Kopumā visā Latvijā šīs sacensības notika 16 reģionos un tajās piedalījās aptuveni 1500 dalībnieku. Finālā varēja iekļūt tie zēni un meitenes, kas uzrādīja 50 labākos rezultātus 1. kārtā.
No Ādažu vidusskolas finālam kvalificējās: Valters Volkolakovs, Ernests Brigmanis-Briģis un Rauls Ukins!
Jāsaka, ka tas bija ieguldītā darba likumsakarīgs rezultāts, jo visa mācību  gada garumā zēni cītīgi apmeklēja skolas Velo pulciņu. Tajā apgūstot teorētiskās zināšanas Ceļu satiksmes noteikumos, krustojuma veidos un to šķērsošanā, velosipēda uzbūvē, pirmajā palīdzībā, gan iegūstot praktiskās iemaņas velo braukšanā, pirmajā palīdzībā un citos jautājumos. Paldies pulciņa vadītājai Evai Jākobsonei!
1. jūnijā Biķernieku sporta bāzē, Rīgā 100 jaunie satiksmes dalībnieki no visas Latvijas, to vidū arī Valters Volkolakovs un Ernests Brigmanis-Briģis, tikās sacensību finālā, kura mērķis bija atlasīt 8 labākos zēnus un meitenes, kas tālāk jau Latvijas izlases sastāvā gatavosies Eiropas sacīkstēm, kas septembrī notiks Šveicē.
Fināls sastāvēja no 8 posmiem, kuros bija jāparāda gan teorētiskās gan praktiskās zināšanas. Jāizpilda testi ceļu satiksmes noteikumos un pirmajā palīdzībā, kā arī praktiski jāparāda kā krustojumus izbrauks transportlīdzekļi pēc dotajiem nosacījumiem, ievērojot ceļa zīmes, labo rokas likumu u.c. Tāpat, atkarībā no izlozētā jautājuma, praktiski jāparāda kā sniegs pirmo palīdzību, piemēram, atdzīvinot cilvēku vai iesaitējot ar lakatiņiem savainotu roku. Vēl savas prasmes bija jārāda braukšanā ar velosipēdu 4 dažādās trasītēs, kā arī jāpārzina galvenās velosipēda uzbūves sistēmas un jāatrod 3 bojājumi tajos.
Finālā tika pavadīta gara un nogurdinoša diena, taču laika apstākļi lutināja, kā arī sacensību starplaikos varēja izmēģināt spēkus ledus figūru veidošanā, iejusties ugunsdzēsēju lomā un piedalīties vēl citās aktivitātēs. Motormuzeja apmeklējums izvērtās par fantastisku piedzīvojumu. Garšīgs ēdiens un nepārtraukta uzmanība no organizatoru un fotogrāfu puses visas dienas garumā...
Visgaidītākais brīdis - Apbalvošana!!! Tika apbalvoti visi sacensību dalībnieki ar diplomiem un piemiņas balvām. Fināla godalgoto vietu apsveikšana (tika apbalvoti 6 labākie zēni un meitenes). Fantastiski!!! Valteram Volkolakovam - 2. vieta un Ernestam Brigmanim-Briģim - 4. vieta! Abi jaunieši ir iekļuvuši izlasē!! APSVEICAM!!!
Darbs ar to vēl neapstājas. Zēniem jūlijā un augustā notiks 2 treniņnometnes ar vēl papildus pārbaudījumiem, jo septembrī no 8 zēniem un 8 meitenēm tikai 4 labākie dosies uz Šveici. Turēsim īkšķus, jo arī mūsu konkurenti ir stipri un gatavi cīņai! Lai veicas!!!   Foto

PateicKopā 206 skolēni šajā mācību gadā ir ieguvuši velosipēda vadītāja apliecību. 144 Ādažu vidusskolas ceturto klašu skolēni ir kļuvuši par pilntiesīgiem ceļu satiksmes dalībniekiem, no tiem 47 skolēni eksāmenu nokārtoja jau 2017./2018. m.g. Savukārt 2018./2019.m.g. 104 skolēni no 3. klasēm ir izvēlējušies kļūt par velosipēda vadītājiem un veiksmīgi ir nokārtojuši eksāmenu. 5 skolēni no 5. - 8. klasēm izteica vēlēšanos un ir nokārtojuši eksāmenu, tie ir tie skolēni, kuri pārnākuši mācīties uz Ādažu vidusskolu. Paldies par atbalstu vecākiem.
Lai aktīva un droša vasara – ievērojiet noteikumus, uzlieciet ķiveri un esiet uzmanīgi!

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2019 Ādažu vidusskola

Search