Vārda dienu svin: Vera, Vaira, Vairis / 17.09.2019

booked.net

Jaunumi

IMG 2474IMG 2475Veselība ir vērtīgākais, kas mums ir, tāpēc zināšanas un prasmes veselības saglabāšanā ir pamats tam, lai mēs varētu veidot laimīgu dzīvi, piepildīt savus sapņus un sasniegt mērķus.
13. septembrī 10. klašu meitenes piedalījās nodarbībā - seminārā par krūšu veselību un to pašpārbaudes veikšanu. Katra cilvēka uzdevums ir saprast sava ķermeņa valodu. Būtiski ir tas, lai būtu veselas un darītu visu, lai saglabātu savu veselību. Rūpēsimies par sevi! Paldies dakterei Guntai Frīdenbergai ar ārsta praksi ginekoloģijā, dzemdniecībā un psihoterapijā.
Ja ir palicis kāds neatbildēts jautājums ir iespēja to uzdot sūtot uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un saņemt atbildi videoierakstā SPKC Facebook mājas lapā.

IMG 2435 Copy

11. un 12. septembrī skolā viesojās Ādažu pašvaldības policijas inspektore darbā ar nepilngadīgajiem Inga Meija.
Nodarbības “Mana Drošība” laikā, ar 1. klašu skolēniem tika pārrunāti ar drošību saistīti jautājumi sākot no brīža, kad skolēns dodas ārā no mājām: uzvedība, piesprādzēšanās vieglajās automašīnās, gājēju pāreju šķērsošana, ielas šķērsošana, ja tuvumā nav gājēju pārejas, kā arī jautājumi, kas saistīti ar došanos mājās: kas izņem no skolas, kas pieskata, kā rīkoties, ja mājās paliek viens un ir zvans pie durvīm, utt. Tika pārrunāta glābšanas dienesta izsaukšana, informācija, kas jāpasaka. Inspektore pārrunāja ar skolēniem arī jautājumus par uzvedību skolā, par skolas iekšējās kārtības noteikumu ievērošanu, par atbildību par savām lietām, savām mantām, par skolēna dokumentiem – par skolēna apliecības nepieciešamību un tās nēsāšanu līdzi.
Nodarbības laikā visi skolēni aizpildīja un parakstīja DROŠĪBAS LĪGUMU, apliecināja, ka par savu drošību rūpēsies paši - būs uzmanīgi un atbildīgi.
Skolēni saņēma atstarojošas vestes, ko uzģērbt, lai labi būtu redzami visos laika apstākļos, it īpaši krēslainajās un tumšajās diennakts stundās. Lai veiksmīgs un drošs mācību gads! Foto 

20190906 103600 Copy2019. gada pavasarī Ādažu vidusskola bija viena no 49 Latvijas skolām, kas atsaucās uzaicinājumam un piedalījās Tiesībsarga izsludinātajā konkursā “Esi radošs - # Radi Likumu!”, t.i., skolēni pārrunāja Bērnu tiesību aizsardzības likuma punktus un centās tos izteikt jauniešiem draudzīgā valodā (Plašāka informācija par konkursu https://ej.uz/RadiLikumu_Konkurss, iesniegtie radošie darbi https://ej.uz/RadiLikumu_RadosieDarbi un https://ej.uz/RadiLikumu_Rezultati ).
2019. septembrī notika Bērnu tiesību aizsardzības likuma jauniešiem draudzīgā valodā atklāšanas pasākums uz kuru devās arī Ādažu vidusskolas 8.b (audzinātāja Eva Jākobsone) un 9.a (audzinātājs Arnolds Laizāns) klašu kolektīvi, kuri savus darbus iesūtīja konkursa organizatoriem. Programma Pasakaini pavadīta diena, gandarījums par paveikto. Foto
Ikvienam ne tikai ir jāzina savas tiesības, bet arī tās ir jāizprot, tāpēc paldies par bukletu “Bērnu tiesību aizsardzības likums jauniešiem draudzīgā valodā”, ko turpmāk varēs izmantot ikviens Buklets

JSDFfin 1JSDFfin 2JSDFfin 3JSDFfin 4Jauno Satiksmes dalībnieku forums 2019 – dalība Latvijas izlases veidošanas apmācības programmā
Ādažu vidusskolas 6. a klases skolēni Ernests Brigmanis-Briģis un Valters Volkolakovs iekļuva Latvijas izlases kandidātu vidū un tika uzaicināti piedalīties Latvijas izlases veidošanas apmācības programmā. Apmācības programma bija kā periodisks mācību un pārbaudījumu cikls –pirmais posms – jūlijā. Noslēgumā dalībnieki kārtoja eksāmenu (praktiskā braukšana, velosipēda uzbūve, satiksmes noteikumi un satiksmes drošība). Apkopojot eksāmenu rezultātus, tika noteikti 8 labākie (4 meitenes un 4 zēni), kuriem piedāvāja piedalīties mācību un pārbaudījumu darba otrajā posmā. Lepojamies, ka Ernests bija viens no spēcīgākajiem zēniem. Otrais posms – augustā. Ernests uzrāda augstus rezultātus eksāmenā un saņem piedāvājumu pārstāvēt Latviju Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās. Trešais posms - nosauktie Latvijas izlases dalībnieki - 2 meitenes un 2 zēni, to vidū Ernests Brigmanis-Briģis, un 2 pedagogi, to vidū skolotāja Eva Jākobsone, piedalījās komandas saliedēšanas mācību nodarbībām (praktiskā braukšana, velosipēda uzbūve, satiksmes noteikumi un satiksmes drošība) un ieguva tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas Latvijas Velo sacensībās Šveicē laika posmā no 10.09.-17.09.2019. Veiksmi Latvijas komandai!!!

IMG 24352019./2020. mācību gadā Ādažu vidusskolā savas pirmās skolas gaitas uzsāka 170 pirmklasnieki. Šī diena bija gaidu un satraukuma pilna ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem. Skola ir kaut kas jauns, kur ir jauni noteikumi un darbības. Tagad jāpāriet no rotaļu spēlēm pie sistemātiska darba. Bērniem jauna loma – skolēns. Pirmās klases skolēnam ir nozīmīgi tikt pieņemtam skolas dzīvē. Ja skolēni tiek iekļauti klasē un skolā, viņi ir pārliecināti par sevi – droši pauž savu viedokli, spriež, dalās pārdzīvojumos. Par veiksmīgu adaptāciju liecina skolotāju un skolēnu savstarpēja sadarbība, attiecības.

Aizritējusi pirmā nedēļa skolā... Tik daudz jaunu iespaidu... 1. klašu skolēni kopā ar audzinātājām centušies iepazīt skolas dzīvi, pielāgoties skolas ritmam. Tas nav viegli, bet skolēni ir apņēmības un cerību pilni, ka viss izdosies, jo mācību procesā palīdzēs gan modernās klašu telpas, gan iespēja atpūsties skolas pagalmos, rotaļu telpā un bibliotēkā. Skolēniem ļoti patīk jaunā ēdināšanas kārtība, kad katrs pats sev var servēt ēdienu, uzlikt to, ko vēlas un cik vēlas. 6. septembrī viesojoties pie direktora, skolēni apliecināja, ka viņi zina, ko grib un zina, ko vēlas sasniegt. Jauki! Kopīgi veidotā vizītkarte, kurā ir katra skolēna darbiņš ir kā apliecinājums tam, ka kopīgi sadarbojoties viss izdosies!   Foto

Vec sanKlašu vecāku sanāksmes klašu telpās

5. septembrī plkst. 19:00 - 1. - 2.; 5. - 6. un 8.b klašu vecākiem
10. septembrī plkst. 19:00 - 3. - 4. un 9. - 12. klašu vecakiem
12. septembrī plkst. 19:00 - 7. - 8.cdeg klašu vecākiem
5., 10. un 12. septembrī vecakiem iespēja tikties ar skolas vadību iepriekš saskaņojot tikšanās laiku

IMG 2278 Copy

Šajā mācību gadā Ādažu vidusskolā mācības uzsāk 1578 skolēni. Ādažu vidusskolai tapis jauns korpuss, kas paredzēts 1.-4. klašu skolēniem. 2. septembrī svinīgi tika atklāta Baltijā modernākā sākumskola Ādažos.
Skolas direktors Česlavs Batņa svinīgajā pasākumā, uzrunājot klātesošos, teica: “Vecākiem novēlu ticēt saviem bērniem, iedrošināt un atbalstīt viņus, kā arī nebaidīties atbildēt uz jautājumu “Kāpēc?”, jo bērniem nav jāapstādina zinātkāres process, ko viņi sāk apgūt skolā. Skolotājiem novēlu būt kā ģitāras korpusam, kurš satur kopā visas stīgas, spēt katrai stīgai piešķirt savu skanējumu, kas šajā gadījumā ir skolēni. Savukārt skolēniem novēlu mācīties skolā priekš sevis, nevis skolas, jo tās zināšanas, kuras skolēni iegūst skolā, noderēs jūsu turpmākā dzīves ceļā.”
Foto      Foto no Ādažu novada 
Portāls jauns.lv par Zinību dienu Ādažos: https://ej.uz/dvpn

Int izgl AVS

 

Interešu izglītības vakars

5. septembrī plkst. 17:00 - 19:00
iepazīšanās ar interešu izglītības piedāvajumu un pieteikšanās programmās 1. - 12. klasēm 1. un 2. stava aplī, Gaujas ielā 30

 

2019 2020 afisa
Labām domām uz skolu nākt,
Jaunu gaitu mums visiem sākt...

2019./2020. mācību gada sakums 2. septembrī plkst. 10:00
Pulcēšanās pie Ādažu vidusskolas Gaujas ielā 30

IMG 2235 CopyĪsu brīdi pirms vasaras saulgriežiem visās Latvijas skolās ir īpašs laiks – izlaidumu laiks, un šogad mūsu skolā Apliecības par pamatizglītības apguvi saņēma 137  9. klašu absolventi.
Savukārt, 33 vidusskolas absolventi kopā ar vecākiem un viesiem 14. jūnijā pulcējās uz “klases stundu”, lai mācību gada beigās saņemtu liecību. Svinīgajā pasākumā 12to klašu skolēni pulcējās pie skolas galvenās ieejas, lai katrs uzsāktu savu ceļu, un mēs viņiem novēlējām “… lai jūsu patstāvīgais ceļš ir veiksmīgs! Neizniekojiet sev atvēlēto laiku, piepildiet to!” un atgādinājām Raiņa vārdus: “Daba dod mums par velti tikai laiku: viss cits mums jāiegūst ar pūlēm. Laiks – lētākais, tomēr dārgākais, jo caur to mēs dabūjam visu.”
Savas izjūtas vārdos ietērpa vidusskolas absolvente Elīza Kubuliņa: “Man šobrīd ir savāda sajūta, jo atceros, kā 6. klasē, ejot garām toreizējai 12. klasei, pie sevis nodomāju – vēl 6 gadi priekšā, tas ir tik ilgi. Bet izrādās, ka tomēr nebija ilgi. Jo šodien ir mana pēdējā diena kā 12.klases skolniecei. Un jāsaka, ka bija gan grūti, gan smagi, jo, kā Klāvs Elsbergs teicis - “rūgts ir ne tikai analgīns, bet arī dzīve, ziniet.” Tomēr es nesūdzos, jo daudz mācījos no šīm grūtībām, un priecājos, ka tomēr neizvēlējos pēc 9. klases doties uz kādu no Rīgas ģimnāzijām, bet palikt šeit, jo tad vidusskolā nebūtu satikusi tik brīnišķīgus cilvēkus, kādi šobrīd sēž šeit priekšā. Ikviens no viņiem ir unikāls, un žetonvakars man ļāva noticēt, ka, satiekoties salidojumā pēc desmit gadiem, es ļoti daudz dzirdēšu par viņu sasniegumiem [..]”

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2019 Ādažu vidusskola

Search