Vārda dienu svin: Strauta, Grieta / 23.01.2020

booked.net

Jaunumi

Dzīvē supervaroņu nav! Drošība sākas ar Tevi!

IMG 2580 Copy1. oktobrī 5. klašu skolēniem notika traumatisma profilakses nodarbība. Nodarbības laikā tika pārrunāti traumu veidi, kāpēc tās ir bīstamas un skolēniem bija iespēja parādīt savas zināšanas par veidiem, kā vislabāk var izvairīties no dažādām traumām.
Noskaidrojās, ka visbiežāk traumas tiek iegūtas sportisko aktivitāšu laikā, kā arī neievērojot drošību mājās: 1.vieta – lūzumi, 2. vieta – zilumi un sasitumi, 3.vieta – smadzeņu satricinājums.
Daļa no traumām pāriet ātri, bet daļa traumu ir bīstamas un var radīt nopietnas sekas veselībai, it īpaši galvas un mugurkaula traumas. Nopietnas traumas gadījumā ZVANI 112, pastāsti – Kur?, Kas noticis?, Cik cietušo? un novieto cietušo guļus stāvoklī; mierini un saki, lai nekustas; neatstāj vienu!
Kā sevi pasargāt no traumām? – Ievēro piesardzību pret sevi un apkārtējajiem!; Izvērtē savas spējas un prasmes...; Lieto atbilstošu aizsargekipējumu. Ķiveri jāvelk pareizi: tai jābūt atbilstoša izmēra: priekšējai malai jāatrodas divu pirkstu platuma augstumā virs uzacīm; tā jāvelk horizontāli, neļaujot noslīdēt uz pakauša; siksnām jābūt sasprādzētām zem ausīm, veidojot V burtu; siksnas jāpievelk tā, lai attālums starp zodu un tām būtu divu pirkstu platumā. Ceļu sargiem, elkoņu sargiem un plaukstu sargiem labi jāpieguļ, tie nedrīkst būt ne par lielu, ne par mazu.
Skolēni grupās izspēlēja spēli “Traumu detektors”. Skolēni nonāca pie secinājuma, ka par drošību atbildīgs ir katrs pats! Skolēni saņēma uzlīmītes: “Dzīvē supervaroņu nav!” un uzaicinājumu piedalīties konkursā un laimēt piedzīvojumu parka “Tarzāns” apmeklējumu visai klasei!   Foto
8. oktobrī nodarbības plānotas 4. klašu skolēniem.

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2020 Ādažu vidusskola

Search