Vārda dienu svin: Daina, Dainida, Dainis / 23.10.2019

4. b klase mācību ekskursijā

4b 14b 24b 34b 427. septembrī. 4.b klase devās mācību ekskursijā uz Rīgu, uz Swedbank galveno ēku uz Finanšu laboratoriju.
Finanšu laboratorija ir jauna Swedbank sociāla iniciatīva 4.–12. klašu skolēnu finanšu pratības veicināšanai un pilnveidošanai, mudinot pieņemt pārdomātus lēmumus, rīkojoties ar savām finansēm. Laboratorijas apmeklējums ir interaktīva ārpusskolas finanšu izglītības aktivitāte, kas papildina mācību procesu un sniedz iespēju gan iegūt jaunas zināšanas, gan praktiski nostiprināt jau esošās. Finanšu laboratorijas pamatā ir spēle ar izlaušanās istabas (Escape room) elementiem, kurā skolēniem ir jāatbild uz dažādiem ar finanšu pratību saistītiem jautājumiem, lai atklātu kodu, kas atslēdz seifu. Atminamā koda daļas apslēptas piecās tematiskās bāzes stacijās: budžeta plānošana, atbildīga aizņemšanās, 21.gadsimta prasmes, personības attīstība, drošība e-vidē.
Tālāk ceļš veda uz Rīgas ūdensapgādes muzeju Baltezerā. Rīgas ūdensapgādes muzejs iekārtots vecās Baltezera ūdens sūknētavas, kas darbojās no 1904. līdz 1950. gadam, mašīnu zālē. Muzejā varēja iepazīties un apskatīt “Compound” tipa tvaika mašīnas, čuguna sifonvadus un spiedvadus, kas izgatavoti Rīgā, Felzera un mašīnbūves rūpnīcā, kā arī tvaika katlus, kas izgatavoti R. Poles mašīnbūves rūpnīcā Rīgā. Pie muzeja varēja redzēt arī arhitektoniski izteiksmīgos Rīgas ūdenstorņus.
Bija interesanti, izzinoši un noderīgi!