Vārda dienu svin: Uga, Hugo, Uģis / 17.11.2019

“SHARING CULTURAL TREASURES” 13.10. - 20.10.2019. STAMBULA, TURCIJA

Logo2Logo1Ādažu vidusskolas skolotāji Erasmus + projekta ietvaros, kopā ar Polijas, Portugāles, Rumānijas pedagogiem, iepazinās ar Turcijas megapoles Stambulas (15 milj. iedz.) kultūras vēsturiskajiem dārgakmeņiem: Svētās Sofijas katedrāli, Topkapi pili, Zilo mošeju, Sultāna Suleimana mošeju, Baziliku Cisternu, garšvielu tirgu un grezno Dolmabahce pili. Iepazinām Stambulas eiropas un āzijas daļas, izbraucām ar kuģīti pa Bosforas šaurumu, kas lika saprast, cik milzīga ir šī pilsēta. Izbraucām pa šaurmu līdz pat Sultāna Mehmeta tiltam – pa ceļam vērojot jau iepriekš apskatīto Dolmabahce pili, kā arī citus krāšņus un vienkāršākus namiņus. Krastos ir lielākas un mazākas mošejas, privātas mājas, biroji.
Neaizmirstamas  paliks arī radošās dabnīcas, kuras vadīja turku skolotājas: Dekupāžas darbnīca, kur katram skolotājam vajadzēja dekupēt savu izvēlēto priekšmetu un Kustību darbnīca, kur turku skolotājas vadībā vajadzēja iestudēt kustības dziesmai. Pieredzes bagāts brauciens, paldies Ādažu vidusskolas Erasmus + koordinatoram Jevgenijam Ļitvinovam.   Foto