Vārda dienu svin: Uga, Hugo, Uģis / 17.11.2019

Erasmus+ projekta “Everything can be recycled, except the Earth” delegācijas viesošanās Ādažu vidusskolā

kopbilde CopyNo 28. līdz 31. oktobrim Ādažu vidusskolā, sākumskolas ēkā viesojās Erasmus+ projekta (KA229) “Everything can be recycled, except the Earth” delegācija. Viesu sastāvā bija 18 skolotāji no Lietuvas, Slovākijas, Turcijas, Spānijas un Itālijas.
Projekta mērķis: sekmēt skolēnu informētību par vides aizsardzību un materiālu otrreizējo pārstrādi, padziļinot izpratni par dabas resursu nozīmi cilvēka dzīvē un nodrošināt to ar dažādu aktivitāšu palīdzību, kā arī sniegt zināšanas par citām valstīm un kultūrām, attīstot sociālo un starpkultūru kompetenci.
Šī bija pirmā projekta dalībnieku tikšanās, kuras laikā tika iepazīti partneri, plānotas turpmākās aktivitātes un apmācības vizītes. Šīs sanāksmes laikā tika izvēlēts projekta logo, pilnveidota eTwinning platforma un projekta mājaslapa, kā arī izveidotas aptaujas anketas skolēniem, vecākiem un personālam.
Viesu vizīte skolā sākās ar projekta atklāšanas ceremoniju. To atklāja Ādažu vidusskolas projekta koordinatore Jolanta Osīte, sveicot projekta partnerus ar dalību projektā. Oficiālajā atklāšanā piedalījās arī Ādažu vidusskolas direktors Česlavs Batņa, Ādažu novada priekšsēdētājs Māris Sprindžuks un Ādažu izglītības darba un jaunatnes lietu speciāliste Ināra Briede. Pēc atklāšanas uzrunām katra dalībvalsts iepazīstināja pārējos partnerus ar savas delegācijas pārstāvjiem, prezentēja skolu un stāstīja par savas valsts izglītības sistēmu.
Pateicoties 4.e un 4.g klases skolēniem - Dženijai, Edvardam un Jānim, kas iejutās gida lomā, viesiem bija iespēja iepazīties ar Ādažu sākumskolas modernajām un košajām telpām.
Vizītes laikā viesi apmeklēja Latvijas uzņēmumus, kas darbojas pārstrādes jomā, piemēram, Ādažu novadā esošo uzņēmumu SIA ”Rubrig”, kas ražo gumijas paklājus no otrreiz pārstrādātas gumijas, kā arī SIA „Getliņi ECO” sadzīves atkritumu poligonu, kur iepazinās ar atkritumu šķirošanas un pārstrādes procesu. Dalībniekiem tika organizētas arī radošās darbnīcas. Vienu no tām vadīja lektore no “Pasaules dabas fonda” Latvijā. Šajā nodarbībā tika aktualizēta dabas aizsardzības tēma, īpašu uzsvaru liekot uz radošo vides izglītības ideju - visu var pārstādāt un radīt jaunas lietas. Arī paši projekta dalībnieki no plastmasas pudelēm veidoja orģinālus auskarus, piespraudes, atslēgu piekariņus u.c. Otrajā dienas daļā pieredzējušie animatori no biedrības ,,Multenkulten" iepazīstināja projekta dalībniekus ar animāciju veidošanas procesu. Nodarbība bija sastādīta pēc principa – iepazīsti, izproti, radi pats! Nodarbības praktiskajā daļā dalībnieki veidoja animācijas filmiņas par tēmu “Dabas resursu taupīšana”, izmantojot otrreizējās pārstrādes materiālus.
Šajā nedēļā neiztika arī bez kultūras programmas. Latviešu Biedrības nama pārstāvji vadīja jauku folkloras pasākumu “Kā kļūt par latvieti?”, kur caur latviešu dziesmu, deju un mūziku viesiem bija iespēja iepazīt latviešu tautas tradīcijas. Par godu projekta dalībniekiem tika noorganizēts koncerts, kuru vadīja 3 brīnišķīgi vidusskolas puiši – Mārtiņš Mārcis Rubenis, Ģirts Robijs Ģederts un Martins Dzenis. Pasākuma programmu veidoja sākumskolas kora, deju kolektīva “Rūta” 4.klašu grupas sniegumi; Ādažu mākslas un mūzikas skolas muzikālie priekšnesumi un dažādu klašu skolēnu dzejas lasījumi. Koncerta otro daļā mūs priecēja Modes skate, kurā savus tērpus no pārstrādātiem materiāliem, demonstrēja dažādu sākumskolas klašu skolēni. Tērpi bija veidoti no pārtikas un rūpniecības preču iepakojuma materiāliem, tekstilmateriālu atgriezumiem, papīra u.c.   Foto
Paldies visiem pedagogiem un skolēniem par atbalstu un līdzdarbošanos projekta pasākumu organizēšanā!

Ādažu vidusskolas projekta darba grupa