Vārda dienu svin: Mairita, Bernedīne, Biruta / 01.06.2020

booked.net

Jaunumi

Latvijas Nacionālā teātra izrādes “Svina garša’’ apmeklējums

Svina garsa8. novembrī 12.ab un 10.c klašu skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Svina garša’’, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”.
Īpašā atmosfēra ieskāva mūs, skatītājus, tiklīdz esam ienākuši zālē. Uz skatuves – bibliotēkā – čaukst avīžu lapas, tiek projicētas 30. gadu beigu vēsturiskās fotogrāfijas un izrādes aktieri lasa M. Bērziņa romānu “Svina garša”.
Aktieri izrādes laikā izstāstīja visu romāna saturu, gan iedzīvinot 1940./1941. gada vēsturiskos notikumus Latvijā, gan atainojot galveno varoņu (pavisam parastu puišu) uzdzīvi, alkas pēc mīlestības, rīcību bīstamās situācijās, glābjot dzīvību, kā arī uzskatu maiņu. Pārsteidzoša ir Matīsa un Rūda spēja visdraudošākajos apstākļos saglabāt cilvēcību un līdzjūtību. Rodas jautājums: “Vai es tāpat rīkotos?”
Simbolisku nozīmi izrādē iegūst svina garša, kas šaurākā nozīmē saglabājusies no ievainojuma vaigā, atņemot galvenajam varonim runas spējas, bet plašākā nozīmē tā var tikt attiecināta uz pēckara situāciju Latvijā.
Traģiska ir grāmatas izskaņa – pilnīgā klusumā projekcijā redzamas neskaitāmi daudz zvaigznītes, kur katra apzīmē izdzēstu cilvēka dzīvību...
Daudzi jaunieši atzina, ka iepriekš nav bijuši uz tādām izrādēm, kas tik ļoti emocionāli iesaista un liek just līdzi izrādes laikā un domāt vēl ilgi pēc tās.
Negaidīta pēcgarša, ņemot vērā cik daudz bija izrādes laikā jāsmejas par sadzīviskām ainām.

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2020 Ādažu vidusskola

Search