Vārda dienu svin: Ildze, Ilze, Izolde / 27.01.2020

Latvijas Nacionālās bibliotēkas un teātra izrādes “Savādais atgadījums ar suni naktī” apmeklējums

7.e 17.e 27.e 38. novembrī Ādažu vidusskolas 7.e klases skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Savādais atgadījums ar suni naktī’’, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”.
Pārdomas par redzēto:
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Klase tika sadalīta divās grupās, lai pārmaiņus darbotos kaligrāfijas nodarbībā un dotos orientēšanās spēlē.
Darbnīcas laikā skolēni apguva prasmi rakstīt ar spalvaskātu. Pēc iesildīšanās vingrinājumiem strīpiņu un līkloču vilkšanā katrs dalībnieks rakstīja savu vārdu vai citu paša izvēlētu tekstu, papildinot alfabēta burtus ar elegantiem vijumiem.
Latvijas kultūras kanons ir orientēšanās spēle - iepazīšanas spēle ir izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopumu. Tajā iekļautas Latvijas kultūru raksturojošās vērtības dažādās mākslas jomās, ar kurām lepojamies un kurām vajadzētu veidot ikviena Latvijas iedzīvotāja kultūras pieredzes pamatu un piederības izjūtu Latvijai, aptverot septiņas nozares: Tautas tradīcijas, Vizuālā māksla, Skatuves māksla, Mūzika, Literatūra, Kino, Arhitektūra un dizains.
Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Savādais atgadījums ar suni naktī’’
Lieliska izrāde. Vērtīga izrāde pusaudžiem, kas rosināja pārdomas un sarunas vēl ilgi pēc izrādes beigām. Izrāde pusaudžiem un vecākiem: pusaudžiem par to, kāda ir pasaule, uz kuru var būt arī atšķirīgs skatījums; vecākiem par to, kā sadzīvot ar neparastu bērnu un kā vecāku šķiršanās ietekmē bērnu.

Aktuālie jaunumi