Vārda dienu svin: Agne, Agnese, Agnija / 21.01.2020

Liepājas teātra izrādes “Polianna” apmeklējums

Polianna1Polianna2Polianna3

28. novembrī Ādažu vidusskolas 9.a un 9.c klases skolēni apmeklēja Liepājas teātri, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”.
9.a un 9.c klases skolēni Liepājas teātrī noskatījās Dž. Dž. Džilindžera iestudēto Justīnes Kļavas lugu ,,Polianna”, kura veidota pēc Eleonoras H. Porteres romāna motīviem.
Kā jau pēc katras izrādes rodas pārdomas - kāds vēstījums tajā tika ,,dots” un kā tas tika ,,pasniegts”, un šoreiz izjūtas ir divejādas.
Pārdomas par redzēto:
Lugas filozofija ir ļoti dziļa un pusaudžiem aktuāla, tas ir, censties jebkurā, pat vistumšākajā dzīves mirklī saskatīt pozitīvo un priecāties par to - lugā to sauc par ,,prieka spēli” un spēlēt prieka spēli – tas ir paņēmiens, kā turēties pretī likteņa sitieniem un neļaut tiem sevi salauzt. Kad īstenībā gribas apraudāties, bet tu tam turies pretī visiem spēkiem, burtiski nostājies uz galvas, lai atrastu situācijā kaut ko tādu, ka varēsi pasmaidīt gandrīz cauri asarām un pateikt: “Bet toties!...”
Taču aktieru izpildījumā lugas filozofija tiek pasniegta bērnišķīgā stilā, radot iespaidu, ka tā domāta bērnu auditorijai. Pat galveno lomu izpilda jauna, jautra un radoša aktrise – debitante Elizabete Marija Brante.
Vai patika? Viennozīmīgi to nav iespējams atbildēt ne ar ,,jā”, ne ar ,,nē”, bet vienaldzīgo skolēnu vidū nav.