Vārda dienu svin: Agne, Agnese, Agnija / 21.01.2020

Bauskas pils apmeklējums

BP13. decembrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Ādažu vidusskolas skolēni devās uz Bauskas pili, lai iepazītos ar 15. - 16.gs. valsts arheoloģijas un arhitektūras pieminekli.
Bauskas pils muzejā mēs sajutām īstu viduslaiku gaisotni. Uzzinājām daudz interesanta par tā laika hercogu dzīvi un kultūru, par sadzīvi un tradīcijām, īpaši par Kurzemes un Zemgales hercoga Jēkaba dzimtu. Mūsu uzmanību piesaistīja arī viduslaiku kungu un dāmu tērpi, apavi un rotaslietas. Katrā pils zālē muzeja darbinieces bija ģērbtas viduslaiku kalpoņu tērpos. Mums bija iespēja spēlēt dažādas 500 gadus senas spēles un rotaļas.
Pēc pils apmeklējuma skolēni dalījās savos iespaidos.  Foto
,,Man ļoti patika ekskursija, jo es uzzināju daudz jaunas informācijas par viduslaiku cilvēku dzīvi.” (7. kl.)
,,Man ļoti patika šī ekskursija uz Bauskas pili, jo es uzzināju par Latvijas vēsturi 16.gs. Mēs ar ekskursijas vadītāju daudz staigājām pa pili, un viņa stāstīja par dažādiem interesantiem eksponātiem.” (7. kl.)
,,Mums daudz stāstīja par to, kā dzīvoja cilvēki 15. - 16.gs., kādas bija bērnu spēles, kā ģērbās un ar ko nodarbojās. Es papildināju savas zināšanas par viduslaikiem, un man ir ļoti labi iespaidi par ekskursiju. Paldies par šo braucienu!” (7. kl.)
,,Man ļoti patika pils eksponāti. Man viss patika, es labprāt aizbrauktu uz pili vēlreiz.” (8. kl.)
,,Ekskursija bija ļoti interesanta. Es daudz uzzināju par cilvēku dzīves veidu viduslaikos. Man bija interesanti piedalīties dažādās spēlēs un konkursos. Paldies! Jau gaidu nākamo ekskursiju!” (8. kl.)