Vārda dienu svin: Agne, Agnese, Agnija / 21.01.2020

9.e klase apmeklē Anatomikuma muzeju

1 9e Anat Copy2 9e Anat Copy3 9.e Anat Copy4 9e Anat Copy6. decembrī 9.e klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Inesi Laubenbahu apmeklēja Anatomikumu, kas ir Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas un antropoloģijas institūts. Kā rakstīts RSU mājaslapā - tā ir vieta, bez kuras nevar kļūt par ārstu, vieta, kur nāve palīdz dzīvībai.
Viens no 9.e klases Anatomikuma muzeja apmeklējuma mērķiem bija atbildīgas izturēšanās veicināšana pret savu organismu un veselību.
Šajā muzejā atrodas Paula Stradiņa un viņa sekotāju savāktie eksponāti laikā no 1926. gada līdz 20. gadsimta 60. gadiem. Muzejs aptver vairāk nekā 1000 eksponātu, kas atspoguļo dažādas slimības, iedzimtas anomālijas u. c. patoloģijas skartus audus, un regulāri uz ekskursijām pulcē interesentus gan no visas valsts, gan arī citām pasaules valstīm. Atsevišķi preparāti atspoguļo cilvēku kaitīgo paradumu (smēķēšanas, alkohola u.c.) vai darba apstākļu radītās sekas, kā arī dažādu traumu rezultātus.
Jaunieši ar interesi klausījās gides stāstījumā, kā arī uzdeva sev interesējošos jautājumus, īpaši aizkavējoties pie elpošanas ceļu un plaušu eksponātiem. Pēc Anatomikuma apmeklējuma klase secināja, ka ir labi vienreiz apmeklēt šo muzeju, bet lielākā daļa godīgi atzina, ka viņu dzīvei pietiks ar vienu reizi.