Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs / 06.07.2020

Valodu nedēļa

VN 1 CopyVN 2 CopyVN 3 CopyVN 4 CopyVN 5 CopyPēdējā janvāra nedēļā (27.01. - 31.01.) sākumskolā risinājās VALODU NEDĒĻA!
Jau janvāra vidū notika liela rosība valodas uzdevumos un spēlēs. Šīs nedēļas mērķis – saprast, kāda ir valodas nozīme sabiedrībā – komunikācijā, darbos vai atpūtā.
Ienākot skolā, mēs varam sasveicināties dažādās valodās, par ko liecināja lidojošās papīra lidmašīnas. Tālāk ceļa rādītājs mūs aicināja dažādās valodu aktivitātēs.
   1. klasēs – klases “Burtu” grāmatas veidošana; glītrakstu konkurss; anekdošu stāstīšana; burtu, vārdu spēles “Āķīgā valodiņa”; klašu devīžu sacerēšana; noslēguma rotaļu pasākums aulā.
   2. klases – radošais darbs – burtu pasaka; glītrakstu konkurss; sasveicināšanās dažādu tautu valodās; valodas pētīšana; “Pamāci klasesbiedru” – interesantākais diktāts; pupiņu valodas diena; kopīgās lasīšanas rīts.
   3. klases – plakāts “Mana mīļākā grāmata”; stāstījuma veidošana – melnraksts, tīrraksts; publiskā runa klasē; spēles ar vārdšķirām un dažādi citādi uzdevumi.
   4. klases – plakātu veidošana – intervijas ar izvēlētu skolotāju (tēma – valoda, tās nozīme; datorikā meklē informāciju par valodu; radošais dzejolis – no dzejoļu rindiņām veido savu dzejoli; raksta glītrakstā un noformē savu izveidoto dzejoli; sadarbībā ar 1.klašu skolotājām – lasām pasaku, stāstu, dzejoli – pirmklasniekiem.
Noritēja visu klašu olimpiādes latviešu valodā. Un valodas nedēļas noslēgumā – skatuves runas konkurss “Zvirbulis 2020”, kurā piedalījās daudz mazo “zvirbulēnu” ar jaukiem dzejas lasījumiem.
Paldies visiem par šo kopīgo nedēļu!

Liene Klēvere, sākumskolas skolotāja