Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs / 30.03.2020

Matemātikas nedēļa 1. – 4. klašu skolēniem

20200304 130000 CopyNo 2. līdz 6. martam sākumskolā norisinājās matemātika nedēļa. Katru dienu pēc iepriekš izstrādāta plāna katrai klasei, integrēti visos mācību priekšmetos bija kāda matemātiska aktivitāte. Mērķis? Lai pārliecinātos, ka bez matemātikas nevaram iztikt, ne dienu.
1.klases – “Ko tik vari, galvā dari” – skaitīja skolas logus, durvis, pakāpienus, klašu telpas; spēlēja rūtiņspēles; mērīja klases telpu, gaiteni, logus; spēlēja iepirkšanās spēli; veidoja tangrama figūras.
2.klases – skaitļoja, veidoja diagrammas; minēja matemātiskās mīklas un krustvārdu mīklas; zīmēja, krāsoja skaitļu un ģeometriskās mandalas, rūtiņspēles un risināja āķīgos uzdevumus.
3.klases – mājturības un tehnoloģiju stundās gatavoja telpiskas ģeometriskās formas, kas pārtapa skaistos pavasarīgos putnos; matemātikā - darbojās ar ģeometriskajiem uzdevumiem - veidoja telpiskuma izpratni; sociālajās zinībās - pētīja dažādus matemātiskos rekordus; dabaszinībās – pētīja dažādus ģeogrāfiskus objektus – platākais, garākais, augstākais…; vizuālajā mākslā – no cipariem veidoja skaitļu kaligrammas; latviešu valodā – meklēja latviešu tautasdziesmas, kurās minēti skaitļi un risināja “burtu režģa” uzdevumus.
4.klases – gatavoja galda spēli – darba plānošana, spēles ideja, laukuma veidošana, prezentēšana un izspēlēšana; plānoja pasākumu – ideja, budžeta plānošana, diagrammas (čeku lasīšana), prezentācija.
Un, protams, visās klašu grupās bija arī matemātikas olimpiāde!   Foto
Matemātika ir ar mums!!!