Vārda dienu svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte / 24.10.2020

10.c klases pārgājiens

10c 110c 210c 310c 410.c klase, Olimpiskās dienas ietvaros 18. septembrī, devās pārgājienā uz Carnikavu. Pārgājiena mērķis – Kultūrvēsturiskais mantojums tuvākajā apkārtnē un kā galamērķis tika izvēlēta Laivu māja pie gājēju tilta pāri Gaujai. Laivu māja ir izveidojusies par Ādažu evaņģēliski luteriskās draudzes vienu no divām mājvietām, aizstājot vēsturisko Carnikavas baznīcu, kura nodega. Carnikavas baznīca bija 1728. gadā celta koka baznīca, kas atradās Carnikavas novada Siguļos. Tas bija vecākais Vidzemes jūras piekrastes koka dievnams. Baznīca nodega naktī uz 2017. gada 10. decembri.
10.c klase, izvēlējās šo pārgājienu apvienot ar izglītojošo mērķi mācību priekšmetā “Kultūra un māksla”, apmeklēt Ādažu Mākslas un mūzikas skolas absolventu noslēguma darbu izstādi “Izlaidums”, Ādažu Kultūras centra izstāžu zālē. Tika aplūkota izstāde un veikti vairāki fotouzņēmumi, izpildot mājasdarba nosacījumus.
Jaunieši mēroja ceļu, ejot pa dambi gar Gauju. Kopā tika noieti 12 km. Galamērķī – Laivu mājā jauniešiem bija iespēja tikties ar draudzes mācītāju Jāni Kopštālu, uzklausīt stāstu par Carnikavas baznīcas vēsturi, likteni un draudzes iecerēm, kā arī kopīgi iestiprināties pie siltas tējas tases.

Inese Laubenbaha, 10.c klases audzinātāja