Vārda dienu svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte / 24.10.2020

Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensību nacionālajā finālā

1 keita4 CopySestdien, 2020. gada 26. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē norisinājās Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības nacionālais fināls. Uz to bija ieradušies 30 reģionālie lasīšanas čempioni no visas Latvijas.
Aizvadītajā mācību gadā sacensības dalībnieku skaits pieaudzis līdz vienpadsmit tūkstošiem. Vispirms sacensības notiek klasē, tad skolā vai bibliotēkā, reģionā un noslēgumā valsts finālā.
Pierīgas novadu pārstāvēja Ādažu vidusskolas 6.klases skolniece Keita Melberga, kuru atbalstīt devās ierobežots skaits līdzjutēju. Video tiešraidē LNB mājas lapā varēja sekot līdzi spraigajām sacensībām.
Daudzveidīga bija bērnu grāmatu izvēle lasījumiem – sākot no klasikas darbiem, līdz pasaulē iemīļotām grāmatām, kā arī latviešu mūsdienu autoru darbiem. Keita izteiksmīgi lasīja O. Preislera grāmatu “Mazā raganiņa”.
Sacensību vērtēja pieredzējusi žūrija – Egita Puķīte, apgāda “Zvaigzne ABC” projekta “Lasīšanas stafete” vadītāja; rakstniece Agnese Vanaga; grupas "My Radiant You" mūziķi Ilze un Jānis Driksnas; Dace Dalbiņa – Latviešu valodas aģentūras direktora vietniece, un rakstnieks Arno Jundze.
Galvenais sacensību kritērijs – izrādīt cieņu bērnu izvēlei, veicināt lasītprieku un pozitīvas emocijas.
Sacensību laikā iegūta jauna pieredze, prieks par padarīto darbu ir ieguvums ne tikai Keitai, bet arī viņas atbalstītājiem.
Ceram, ka arī nākamajā gadā Ādažu novads kuplinās Skaļas lasīšanas finālu ar grāmatu lasītāju piedalīšanos.   Foto

Ieva Miķelsone, latviešu valodas un literatūras skolotāja