Vārda dienu svin: Klāra, Vizma / 12.08.2020

booked.net

Jaunumi

Karjeras attīstības atbalsta pasākums 1.klašu skolēniem “Pētām un izzinām profesijas Latvijā”

IMG 20180509 091111 Copy9. maijā Ādažu vidusskolā viesojās stikla pūtēji. Skolēni iepazina stikla pūtēja profesiju, uzzināja kādas zināšanas, prasmes, rakstura īpašības nepieciešamas, lai veiksmīgi darbotos šajā jomā, kur iespējams apgūt profesiju, cik ilgi jāmācas, kāda ir aparatūra, ja tāda ir, darba drošība, darba specifika.
Skolēni uzzināja no kādām smiltīm gatavo stiklu, kāds ir šo smilšu sastāvs, cik lielā temperatūrā kūst stikls. Visu acu priekšā meistars gatavoja figūriņas no stikla. Praktiski darboties varēja arī paši skolēni. Izrādās, figūriņu gatavošana ir stikla plastika, bet ir arī stikla pūtēji. Tas viss ir 100% roku darbs un tādā veidā Latvijā meistari strādā vienīgie. Skolēni varēja izmēģināt, cik pareizi un spēcīgi vai, gluži otrādi, vāji jāpūš speciālas sagataves, lai veidotos stikla burbulis. Uzmanīgākie un pacietīgākie varēja nopelnīt balviņas.
Paldies Ventspils stikla pūtējiem!   Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2020 Ādažu vidusskola

Search