Vārda dienu svin: Klāra, Vizma / 12.08.2020

booked.net

Jaunumi

Tikšanās ar filmas “Caur adatu” veidotājiem un galveno varoni Ediju Vītoliņu, kurš uzveica atkarību no heroīna

IMG 8332 Copy

11. maijā 7.abcde, 8.abcdeg un 9.abcde klašu skolēniem notika tikšanās ar dokumentālās filmas - traģiskās filmas ar laimīgām beigām “Caur adatu” radošās komandas “EdArt.tv” veidotājiem un tās galveno varoni Ediju Vītoliņu.
Dokumentālo filmu “Caur adatu" ir veidojuši divi puiši – Artūrs Lapinskis un Edgars Aivars – , kuri sevi dēvē par nekomerciālā interneta kino apvienību "EdArt.tv". Filma "Caur adatu" ir ļoti biedējošs stāsts par kādu jaunu vīrieti vārdā Edijs, kuram skolas laikā prognozēta lieliska sportista karjera, bet pēc mammas nāves zaudējis jēgu dzīvei, un tā sanācis, ka pievērsies narkotiku lietošanai. Filmā iezīmētais Edija dzīvesstāsts bija skarbs – viņš sešus gadus bija lietojis heroīnu –, bet filma "Caur adatu" beidzās uz laimīgas nots. Jau ilgu laiku viņam izdevies atturēties no apreibinošu vielu lietošanas. "Četri gadi un vienpadsmit mēneši," tik precīzi Edijs tikšanās sākumā atklāj, cik ilgi jau dzīvo skaidrā. Vīrietis, kuram šobrīd ir 29 gadi, mācās 12. klasē un cer to šogad veiksmīgi pabeigt. "Cietums, slimnīca, nāve. Šīs trīs lietas nekad nav mainījušās," uz jautājumu, pie kā noved narkotikas, atbild Edijs. Piecu gadu laikā Edijs ir apbērējis 11 “draugus”, pēdējo no tiem 10. maijā.
Latvijā aktuāls jautājums par legālo narkotiku postu – katru dienu slimnīcās nonāk jaunieši, kas ļāvušies apreibinošo vielu vilinājumam. Diemžēl gadās arī pa kādam mirušam jaunam cilvēkam, par ko apkārtējie stāsta - nāk no normālas ģimenes, labi mācās, perspektīvs... Legālas vai nelegālas - narkotikas ir postošas. Un, ja nonāk to varā, reti kurš spēj rast ceļu atpakaļ.
Sociālo zinību stundās kopā ar skolotāju Inesi Laubenbahu skolēni noskatījās filmu “Caur adatu”, pārrunāja redzēto, gatavoja jautājumus filmas veidotājiem un Edijam. Paldies Edijam, Artūram un Edgaram par atklāto sarunu. Galvenā vēsts ko puiši vēlas nodot jauniešiem – nemēģini pat ne vienu reizi. Edija vecmāmiņai nosūtījām ziedu pušķi par mazdēlam sniegto atbalstu, palīdzību un mīlestību, kura izdzīvoja līdz ar Ediju gan postu , ko nes narkotikas, gan atgriešanos dzīvē. Ceram, ka redzētais un dzirdētais liek aizdomāties, un ļaus skolēniem pieņemt pareizo lēmumu kritiskās dzīves situācijās. Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2020 Ādažu vidusskola

Search