Vārda dienu svin: Madara, Genoveva / 09.08.2020

booked.net

Jaunumi

Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības nacionālais fināls

IMG 20180513 WA0006 CopySestdien, 12. maijā, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notika Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības nacionālais fināls.
LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi (LBJLP), bibliotēkām un skolām visā Latvijā 2017. gada septembrī uzsāka jaunu lasīšanas sacensību, kurā piedalījās necerēti liels skaits dalībnieku – tie bija vairāk nekā septiņi tūkstoši aizrautīgu 5. un 6. klašu skolēni, kuriem ļoti patīk lasīt. Finālā Rīgā piedalījās 30 reģionālie lasīšanas čempioni(17 zēni un 13 meitenes), starp kuriem bija arī mūsu skolas 6.g klases skolēns Gustavs Hugo Joksts. Klātienē viņu atbalstīja klases biedri un ģimene.
Sacensību vērtēja žūrija – Vija Kilbloka, izdevniecības "Zvaigznes ABC" valdes priekšsēdētāja, Otto Ozols, rakstnieks un žurnālists, Ivars Svilāns, sabiedrisko attiecību eksperts, Ilze Dobele, LNT ziņu moderatore, un Krista Burāne, teātra un kino režisore. Lasījumu laikā eksperti izteica savu vērtējumu, dalījās pārdomās par lasīšanu, tās nozīmi. Nacionālais skaļās lasīšanas sacensības uzvarētājs - pārstāvis no Dobeles - uz gadu kļuvis par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru un ieguvis ceļojošo balvu savai skolai, ko veidojis stikla mākslinieks Ernests Vītiņš, kā arī dāvanu kartes grāmatu iegādei. Bērnu direktora pienākumos ietilps ne vien LNB reprezentācijas pasākumu apmeklēšana, tādu kā bērnu kultūrai veltītu izstāžu atklāšana, bet arī bibliotēkas pakalpojumu vērtēšana, sava viedokļa paušana medijiem, kā arī iespēja šovasar kopā ar savu klasi iesaistīties Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas pasākumos 24. jūlijā un iegūt pilnu grāmatu kolekciju savai skolai LNB lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" 2018./2019. gada posmam.
Lai gan šoreiz par direktoru nekļuva, Gustavs Hugo atzina, ka šī bija lieliska pieredze un izdevies pasākums, kā arī brīnišķīga iespēja popularizēt grāmatas un ieinteresēt citus vienaudžus tās lasīt.
Liels paldies Ādažu novada bibliotekārēm Mirdzai Dzirniecei, Sandrai Orlovskai un Kristīnei Ogorodņikovai. Lai veicas nākamajā gadā!  Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2020 Ādažu vidusskola

Search