Vārda dienu svin: Melānija, Imanta / 19.08.2019

booked.net

Jaunumi

Ekskursija uz poligona aizsargājamo ainavu apvidu “Ādaži”

IMG 20180529 090502 Copy2018. gada 29. maijā mēs, 8. klašu skolēni, devāmies ekskursijā uz poligona aizsargājamo ainavu apvidu “Ādaži”. Ekskursijas laikā mēs apskatījām priežu mežus un virsājus. Mums pastāstīja par uguns nozīmi mežos un kā tiek rīkota kontrolēta dedzināšana. Uguns mežos ir dabisks process. Parasti meži aizdegās vasarā, kad tie ir sausi un iesper zibens. Kontrolēta dedzināšana galvenokārt tiek veikta, lai veidotu daudzveidību mežos. No sākuma izvēlas teritoriju, no teritorijas aizdzen prom dzīvniekus, tad ap izvēlēto teritoriju izrok aizsargceļu un to aplej ar ūdeni, lai uguns nevarētu izplatīties tālāk. Visbeidzot, ugunsdzēsēju pavadībā, teritoriju aizdedzina un nepieciešamības gadījumā apdzēš.
Pārvietojoties pa mežu, ekskursija vadītājas mums pastāstīja vairākus interesantus faktus: priedes ir vieni no kokiem, kas spēj izdzīvot nabadzīgā augsnē, sausais koks ir vērtīgāks par zaļo koku, jo dzīvnieki pārsvarā mitinās sausajos kokos nevis zaļajos un visi staipekņi ir aizsargājami.
Pēc meža apskatīšanas mēs devāmies uz virsājiem. No tāluma varēja redzēt, ka virsāji galvenokārt sastāv no viršiem un dažām priedēm. Mēs uzzinājām, ka virsājiem ir nepieciešama patstāvīga iejaukšanās. Pretējā gadījumā tie aizaug ar priedēm, veidojot mežu. Pupuķi dzīvo virsājos, jo viņi medī atklātās vietās un dzīvo koku dobumos. Citās vietās šādi piemēroti apstākļi nav. Lai virsājus padarītu daudzveidīgākus, zem plānās augsnes izšķūrē smiltis un izkaisa tās pār noteiktu teritoriju. Pēc kāda laika šajā teritorijā pamazām parādīsies augi un citas dzīvas radības.
Ekskursijas beigās mums visiem izsniedza grāmatzīmi un pildspalvu. Man un kādai meitenei par izrādīto entuziasmu iedeva “Putni Ādažos” projekta pārskatu. Šajā pārskatā ir izklāstīts par problēmām pirms šī projekta uzsākšanas, projekta mērķi, aktivitātes, rezultāti un ilgtermiņa ieguvumi. Manuprāt vissvarīgākā informācija šajā izklāstā ir atjaunoto teritoriju daudzums. Šī projekta ietvaros tika atjaunoti 1120 ha virsāja, 500 ha sūnu purva un 20 ha priežu meža.
Man šī ekskursija ļoti patika, jo varēju apskatīt un izzināt aizsargājamās teritorijas. Ekskursiju interesantu padarīja ekskursijas vadītājas, kuras prata daudz pastāstīt par šīm teritorijām un projektu “Putni Ādažos”, kā arī spēja atbildēt uz daudziem jautājumiem.   Foto

Deniss Fjodorovs  8.b klase

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2019 Ādažu vidusskola

Search