Vārda dienu svin: Jūlija, Džuljeta / 16.02.2019

Skolēnu diena Ādažu garnizonā

8 nov8. novembrī 3.a, 3.b, 3.e, 3.g, 4.a, 4.d, 6.a, 7.b un 7.e klašu skolēni devās uz Ādažu garnizonu, lai gūtu izpratni par aizsardzības nozari un karavīra dienestu, iepazītos ar Nacionālo bruņoto spēku ikdienu un galvenajiem uzdevumiem.
Pasākuma laikā bija iespēja apskatīt Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes kaujas apakšvienību tehniku un ekipējumu, tikties ar karavīriem, vērot dažādus paraugdemonstrējumus un piedalīties militārās stafetēs.
Tāpat skolēni tikās ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīriem, kas pastāstīja par savu dienestu Latvijā un demonstrēja militāro tehniku.
Skolēni uzzināja, ka daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.
Savukārt bruņoto spēku rekrutētāji skolēniem pastāstīja par dienesta iespējām un studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Bruņoto spēku karavīri – virsnieki, instruktori un kareivji – savus tiešos amata pienākumus pilda vairāk nekā 30 funkcionālajās jomās un teju 170 specialitātēs. Piedāvājot tik plašu nodarbinātības jomu un specialitāšu klāstu, iespēja veidot militāro karjeru bruņotajos spēkos tiek dota gan tiem, kuri ieguvuši tikai pamatizglītību, gan arī tiem, kuri ieguvuši vidējo un augstāko izglītību vai apguvuši kādu bruņotajiem spēkiem nepieciešamu arodu profesionālās izglītības iestādēs. Kareivja profesiju, kas ir arī militārās karjeras sākumposms, apgūst Kājnieku skolā Alūksnē.
Skolēnu dienu Ādažos atbalstīja uzņēmums “Ādažu Čipsi”, kas skolēniem dāvināja savu produkciju, savukārt Zemessardzes 19. nodrošinājuma bataljons pasākuma apmeklētājus cienāja ar siltu tēju.
Paldies par izzinošo pasākumu un par fantastiski pavadīto dienu.
Pasākuma fotogalerija: https://www.flickr.com/photos/latvijas_armija/albums/72157675409433128

Aktuālie jaunumi