Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte / 20.04.2019

booked.net

Jaunumi

Iepazīstam Latvijas kultūras vērtības un kultūras laikmetīgās izpausmes

IMG 8808 Copy

7. novembrī grupa pamatizglītības mazākumtautību programmas skolēnu– izteiksmīgās runas konkursa “Ozolzīles” un latviešu valodas olimpiādes dalībnieki, kopā ar skolotāju Regīnu Eihmani devās ekskursijā uz Jūrmalu, lai apmeklētu Raiņa un Aspazijas vasarnīcu - muzeju, kas veltīts divām izcilām personībām latviešu kultūrā, kas saglabā, popularizē un aktualizē viņu kultūras mantojumu. Ekspozīcija aizsākās ar dzejnieku iepazīšanos, noslēdzās – ar Raiņa nāvi. Šeit Iezīmējas divas līnijas – dzīves horizontāle un daiļrades vertikāle. Vīrietis un sieviete. Spēks un skaistums. Un pāri visam – mīlestība. Skolēni iepazinās arī ar Aspazijas māju, kurā Aspazija pavadīja sava mūža pēdējos 10 gadus. Skolēni apskatīja Aspazijas plašo ēdamistabu un viesu salonu ar bagātīgi rotātu podiņu krāsni, puķainām mēbelēm un antīku radio, kurā varēja dzirdēt pašas Aspazijas balsi, ierakstītu 30 gadu beigās. Pa šaurajām koka kāpnēm skolēni uzkāpa, lai redzētu Aspazijas darbistabu, kur saglabājušās vairākas rakstnieces oriģinālās mēbeles. Mūža nogalē dzejniece bija izteikusi vēlējumu, lai māja Dubultos kļūtu par radošu personību satikšanās vietu. Šodien Aspazijas māja kļuvusi par rakstnieku, mākslinieku, fotogrāfu, Rīgas, Jūrmalas, Latvijas inteliģences tikšanās mājvietu. Dzeja un mūzika, māksla un vēsture, vienkārši draudzīgas sarunas rada Aspazijas mājas īpašo auru.   Foto

Skolēnu atsauksmes

“ Pēc ekskursijas es varu pateikt uzreiz, ka šajos muzejos atgriezīšos vēlreiz, bet jau ar savu ģimeni. To skaistumu, to noslēpumainību – to vajag redzēt katram. Līdz šim es nezināju, kā Rainis un Aspazija tikās un iepazinās, ka viņi viens otram uzrakstīja 2499 vēstules! Un redzot mēbeles no 19. gs. beigām, redzēt, kā dzīvoja latviešu rakstnieki 20. gs. sākumā, bija sajūta it kā es izstaigāju cauri tā laika vēsturei.” 9.d klases skolniece.

“Ekskursija bija ļoti interesanta, jo, pirmkārt, es uzzināju vairākus vēsturiskus faktus. Tāpēc tagad varu salikt to, ko uzzināju, ar to, kas mācīts skolā.” 9.d klases skolniece.

“Es biju pārsteigta par to, ka Rainis katru dienu peldējās jūrā!” 7.d klases skolniece.

“Īpaši neesmu ļoti ieinteresēts par senlaiku poēziju, bet bija interesanti uzzināt kaut ko jaunu. Bija interesanti paspēlēt uz Aspazijas klavierēm, un man patika animācijas galds, uz kura varēja paspēlēt dažādas spēles un noklausīties Aspazijas dzejoļus” 7.d klases skolēns.  

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2019 Ādažu vidusskola

Search