Vārda dienu svin: Jūlija, Džuljeta / 16.02.2019

Interaktīva nodarbība “Ūdens attīrīšana” 5. klašu skolēniem

20181114 08475114. novembrī skolā viesojās Rīgas ZINOO centra pārstāvji. Mēs, skolotāji, esam pārliecināti, ka aizraujošs izzināšanas process ir sākums attīstībai ilgtermiņā
Pirmā dzīvība uz mūsu planētas ir radusies ūdenī. Nodarbības laikā attīrījām ūdeni ar vienkāršiem un pieejamiem materiāliem. Pārbaudījām rezultātus, veicot ūdens kvalitātes testus pirms un pēc attīrīšanas. Skolēni radīja un izmēģināja ūdens filtrēšanas sistēmu.
Uzdevumos bija: 1. Jāizplāno uz jāuzbūvē sava ūdens filtrēšanas sistēma. 2. Jāvāc dati, lai salīdzinātu ūdeni pirms un pēc attīrīšanas, 3. Balstoties uz pētījuma rezultātiem jāizdara secinājumi, 4. Jāsalīdzina savi iegūtie rezultāti ar klases biedru rezultātiem
Ievadā nodarbības vadītājs iepazīstināja skolēnus ar ūdens attīrīšanas nepieciešamību un dažādām attīrīšanas metodēm. Skolēni iepazinās ar ūdens kvalitātītes noteikšanas metodēm. Praktiskajā daļā skolēni veica savu pētījumu, kurā izvēloties dažādus filtrēšanas materiālus, veidoja ūdens attīrīšanas sistēmu. Savā pētījumā skolēni pārbaudīja netīrā ūdens kvalitāti ( krāsu, smaržu un pH līmeni) pirms un pēc ūdens filtrēšanas. Noslēgumā skolēni izdarīja secinājumus balstoties uz iegūtajiem rezultātiem un salīdzināja tos ar klases biedriem.
5.abcdegl klašu skolēni stundas lakā aizrautīgi strādāja un ļoti atzinīgi vērtēja iegūtās prasmes un zināšanas.   Foto

Aktuālie jaunumi