Vārda dienu svin: Raivis, Raivo, Maksis / 29.05.2020

booked.net

Jaunumi

Samsung skola nākotnei nodarbība “Netiķete jeb pieklājība internetā”

IMG 9863 Copy

22. novembrī skolā viesojās Samsung Skola nākotnei komanda. 10. - 11. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties lekcijā – praktiskajā nodarbībā “Netiķete jeb pieklājība internetā”. Nodarbības mērķis bija veicināt jauniešu ētisku, atsaucīgu, draudzīgu rīcību digitālajā vidē, runājot par dažādām dzīves situācijām un risinājumiem (piemēram, autortiesības, e-saziņa – kurā laikā rakstām skolotājam whatsapp, kad varbūt nē; digitāla uzvedība – ja redzi rupju vai nekorektu rīcību, kā rīkojies, kā vajadzētu rīkoties u.c.).
Nodarbības sākumā medijpratības eksperte Liene Valdmane vadīja “Rīta ziņas” – interaktīvu ziņu raidījumu ar skolēnu iesaisti: aktuālo mediju pratības pētījumu dati, ekspertu viedokļi, intervijas pilsētu ielās. Jaunieši saņēma informāciju par aktuālajiem materiāliem mediju pratības pilnveidei Latvijā un pasaulē – video, kampaņas u.c. Kopā ar multimākslinieku Kašeru jeb Kasparu Blūmu-Blūmani daļā “Spogulīt, spogulīt”: praktiska zināšanu pārbaude medijpratības jautājumos, akcents Netiķete, īsa rezultātu analīze. Darba grupu laikā skolēni veidoja e-saziņas Netiķeti skolā, katru ietverto punktu pamatojot ar piemēru. Notika apļveida diskusija grupās, viedokļu apmaiņa un grupu darba prezentācija, balsojums pa punktiem un Skolas Netiķetes nosūtīšana/iesniegšana izskatīšanai skolas vadībai.   Foto
Lielais paldies nodarbības vadītājiem!
Skolēnu pārdomas pēc nodarbības:
“Netiķete ir būtiskā tēma, jo internets ir mums visapkārt”. (11.a)
“Nodarbība paliks atmiņā ar praktisko daļu, kas saistīta ar Netiķeti – e-saziņas noteikumiem, kas darbojas starp trim interneta lietotāju grupām: skolēniem, skolotājiem un vecākiem. Varu teikt lielu paldies arī par iedvesmojošo lekciju!” (11.a)
“Noderīgs pasākums: atkārtojām zināšanas par uzvedības noteikumiem interneta vidē un izveidojām etiķetes normas e-saziņai starp skolēniem, skolotājiem un vecākiem.” (11.a)
“Bija, tiešam, interesanti un, manuprāt, arī ļoti noderīgi iedziļināties šajā tēmā. Protams, liels paldies nodarbības vadītājiem, kas iepazīstināja ar interesantiem, dažbrīd ar pārsteidzošiem un negaidītiem faktiem.” (11.a)  

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2020 Ādažu vidusskola

Search