Vārda dienu svin: Jānis / 24.06.2019

Karjeras attīstības atbalsta pasākums 2.klašu skolēniem “Iepazīstam audiovizuālās profesijas!”

Movie29. novembrī un 7., 11., 17., 18., 19. decembrī 2. klašu skolēni piedalījās karjeras attīstības atbalsta pasākumā “Iepazīstam audiovizuālās profesijas!”.
Pasākums norisinājās MOVIE- studija telpās Rīgā. Pieredzējušas pasniedzējas vadībā skolēni caur sajūtām, spēlēm, darbošanos grupās un pa vienam iepazina populārākās audiovizuālās profesijas – scenārists, producents, režisors, skaņu mākslinieks, operators, aktieris. Ļoti noderīgi bija uzzināt par katras profesijas lomu, nozīmi un pienākumiem filmas tapšanas gaitā.
Praktiski darbojoties, skolēni rakstīja scenāriju, iejutās aktieru un režisoru lomā. Kā operatori mācījās uzņemt tuvplānu, kopplānu un vidējo plānu. Tika demonstrēti arī dažādi kameras leņķi, lai panāktu, ka kāds no tēliem kadrā izskatās vājāks. Lielu sajūsmu izraisīja spēles “Lielveikals”, “Starpbrīdis” un “Plosts,” kur skolēni iejutās katrs savā izvēlētajā lomā un kā aktieri to atveidoja.
Neparasta izrādās ir profesija – skaņu mākslinieks (FOLEY artists). Skolēniem demonstrēja video, kā ar dažādu priekšmetu un materiālu palīdzību var radīt dažādas skaņas, piemēram, sniega gurkstēšanu zem kājām, lietus čabināšanu, utt.
Nodarbības nobeigumā skolēni izspēlēja ainu “Sabiedriskais transports,” ko nodarbības vadītāja nofilmēja, apstrādāja īpašā programmā un pielika skaņu. Nodarbības beigās šis video tika parādīts skolēniem.
Paldies MOVIE-studijas saimniecei Katjai Ļevikinai un nodarbību vadītajai Eleonorai Beatrisei Stabiņai par saturīgajām un interesantajām nodarbībām!   Foto