Vārda dienu svin: Austris / 22.01.2020

booked.net

Jaunumi

Pastariņa muzeja apmeklējums

IMG 20181221 WA0002Īsi pirms Latvijas dzimšanas dienas, 3.c klases skolēni uzsāka dalību - "100 rudzu maizes šķēles Latvijas simtgadei". Piedalījāmies un pierādījām, ka "Sporto visa klase" skolēni ikdienā ēd rudzu maizi. Klasē katru dienu bija iespēja maizi ēst gan tāpat, gan ar medu, gan ar ievārījumiem. Sapratām, ka pat tie, kuri iepriekš neēda rupjmaizi, tagad to dara labprāt. Kopumā apēdām 1140 šķēles. Pēc tam tapa pašu sacerētas pasakas par maizi, ko dāvinājām Pastariņa muzejam Ziemas Saulgriežos, kad pasākuma noslēgumā cepām paši savu - īstu rudzu maizi. Mums katram bija iespēja pielikt savu roku, lai maizes kukulītis būtu gana omulīgs, apaļš un ar īpašu zīmi pašā viducī. Vēlāk jau silto maizi ēdām ar pašu kulto sviestu. Cik tas bija gardi!
21. decembrī Tukuma novada Zentes pagastā izbaudītie Ziemas saulgriežu pasākumi latviskās tradīcijās bija neaizmirstams piedzīvojums! Skolēni gatavoja rotājumus un gāja rotaļās, vesels piedzīvojums bija izjāde ar zirgu un pārģērbšanās. Skolēniem ļoti patika dažādas aktivitātes - vilkt bluķi, darināt rotājumus no salmiem, dziedāt tautas dziesmas. Skolēni uzzināja daudz dažādus ticējumus. Vienam no skolēniem atmiņā palicis teiciens, ka “Maizi cepot, jātur mute ciet, lai garoza neplīst!”

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2020 Ādažu vidusskola

Search