Vārda dienu svin: Valgudis, Ralfs, Vitālijs / 23.08.2019

booked.net

Jaunumi

Erudīcijas konkurss “Vēsturiska kauja pie Gaujas”

5E41CE21 BAE8 4969 A5E7 9C7DE18D8040 Copy25. janvārī skolā norisinājās "Vēsturiskā kauja pie Gaujas”, kur cīņa starp divām komandām kā ieročus izmantoja vēstures zināšanas. Spēles sākumā tika izlozēti komandu spēlētāju vārdi (izvilkti no burkas), kas veidoja negaidītas komandas. Tālāk sekoja uzdevumi.
Uzdevumi, kurus nācās pildīt komandām:
   1. Laika līnija. Aiz dalībniekiem stāvēja virves ar knaģiem un uz papīra uzrakstīts notikums. Dalībnieku uzdevums bija salikt notikumus pēc kārtas. Bija divas kategorijas: pirms simtgades un pēc simtgades.
   2. Ģērboņi. Sagriezti ģērboņi. Dalībniekiem tika dota tikai viena iespēja novietot ģērboņa daļu vienā vietā. Pēc tam to nedrīkstēja izkustināt, tādejādi apgrūtinot pašus dalībniekus, kas liek viņiem nepieļaut kļūdas un domāt uz priekšu.
   3. Karte. Dalībniekiem tika doti aprakstīti notikumi. Viņu uzdevums bija novietot to notikumu uz Latvijas kartes. Iezīmējot vietu kur tas notika.
   4. Jēdzienu ALIAS. Dalībniekiem tika dotas kartiņas ar vārdu, kas ir saistīts ar vēsturi, kas būtu, piemēram, monarhija, reformācija, cunfte utt. Protams, ar ne pārāk grūtiem vārdiem, lai būtu reāli vismaz paskaidrot. Bija divas izvēles: parādīt vārdu vai aprakstīt vārdu. Vārda parādīšana sekmēja lielāku punktu daudzumu nekā izstāstīšana, bet dalībnieki varēja darīt abas lietas. Ja nesanāk parādīt, tad pastāsta.
   5. Kapteiņu spēle. Komandām vajadzēja izvirzīt kapteini, kurš individuāli piedalītos konkursā. Kapteiņiem tika doti zvaniņi, ar kuriem signalizēt, ja zina pareizo atbildi. Tad pasākuma vadītāji ātri uzdeva jautājumus. Tikai kapteiņi varēja dot atbildi, pēc zvana noskandināšanas.
Noslēgumā divi kliņģeri, kurus izbaudīja uzvarētāji – visi, kuri piedalījās konkursā.   Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2019 Ādažu vidusskola

Search