Vārda dienu svin: Jānis / 24.06.2019

VP nodarbība “Pienākumi, tiesības un ATBILDĪBA”

VP 1VP 2 27. martā Ādažu vidusskolā 7.abcdeg klašu skolēniem nodarbību “Pienākumi, tiesības un ATBILDĪBA” vadīja Valsts policijas nepilngadīgo lietu inspektore Aija Krieva. Saistošas nodarbības veidā ar skolēniem tika pārrunāti viņu pienākumi, atbildība un iespējamās izdarīto pārkāpumu sekas. Skolēni uzzināja par administratīvo atbildību un kriminālatbildību.
Latvijā administratīvā un kriminālā atbildība iestājas no 14 gadu vecuma, bet audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošana var tikt izmantota bērniem jau no 11 gadu vecuma, kuri izdarījuši noziedzīgu nodarījumu vai administratīvo pārkāpumu.
Paldies nepilngadīgo lietu inspektorei Aijai Krievai par izglītojošo nodarbību, par iespēju skolēniem saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem.