Vārda dienu svin: Patrīcija, Ludis, Ludvigs, Ivonna / 25.08.2019

Ekskursija uz “Laimas” Šokolādes muzeju

Sok muz2Sok muz1Sok muz328. martā 6.a klases skolēni apmeklēja “Laimas” Šokolādes muzeju, lai izzinātu saldumu tapšanas noslēpumus, iepazītu uzņēmuma struktūru un darbiniekus, kļūtu par īsteniem saldumu meistariem, kā arī radošajā darbnīcā gatavotu konfektes. Šokolādes muzeja apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Klausoties gida stāstījumā, skolēni skatījās izstādītos eksponātus, uzzinot, kā senie acteki izmantoja kakao pupiņas, kā mūsdienās tiek audzēti kakao koki, kā kakao pārtop šokolādē, kāds ir kakao pupiņu ceļš no kakao koka līdz veikala plauktam, kā aizsākās saldumu rūpniecība Latvijā. Tas bija kā interesants ceļojums laikā un telpā, iepazīstot vēsturiskos saldumu iepakojumus.
Skolēniem bija iespēja iemūžināt savu saldo piedzīvojumu jautros foto un video, nobaudīt triju veidu šokolādi, izgatavot pašam savu šokolādes tāfelīti ar īpašu mīlestības vēstījumu kā sirsnīgu suvenīru no ceļojuma saldumu pasaulē.
Skolēni šokolādes darbnīcā pagatavoja savas unikālās konfektes, izmantojot vairāk kā desmit dažādas šokolādes sastāvdaļas, kuras, iesaiņotas īpašā kārbiņā, tika paņemtas līdzi.
Skolēnu atsauksmes:
Ekskursija, kad patika viss!
Interesanti ir radīt pašam!
Patika, ka bija maz jāklausās, bet daudz pašam jādara!