Vārda dienu svin: Daiga, Dinija / 16.10.2019

booked.net

Jaunumi

Erasmus+ projekts "Sharing Cultural Treasures"

0 1 CopyNo 1. līdz 5. aprīlim Astoņiem Ādažu vidusskolas skolēniem bija iespēja uz nedēļu aizbraukt uz Portugāli un iepazīties ar šīs valsts kultūru, vēsturi, sadzīvi un arī virtuvi.
Šī projekta ietvaros Portugālē ieradās arī 3 skolēni no Nīderlandes, Turcijas, Rumānijas un Polijas.
Portu ielidojām svētdienā (31.03.) un ar autobusu devāmies uz Bragu, kur 3 mūsu skolēnus sagaidīja viņu viesģimenes. Savukārt pārējie 5 dzīvoja viesnīcā ar skolotājiem.
Skola, kurā atradās koordinācijas centrs un kurā notika mācību pasākumi, atradās Famalicao (~25 km attālumā no Bragas). Tomēr tajā mēs atradāmies samērā reti, jo portugāļi bija izveidojuši tādu programmu, ka pārsvarā braukājām ar autobusu uz netālu esošām pilsētiņām un pilsētām.
1. dienā notika komandu prezentācijas, kurās komandas prezentēja savus mājas darbus – bija jāizveido prezentācija, lai iepazīstinātu pārējo projekta dalībvaltu komandas ar 2 vēsturiski nozīmīgiem notikumiem.
2. dienā apskatījām Famalicano un tad devāmies uz Guimaraes – vietu, kur ir radusies Portugāle. Tāpat bija iespēja novērot skaisto, kalnaino un akmeņaino ainavu.
3. diena sākās ar skolēnu piedalīšanos dažās portugāļu sagatavotajās mācību aktivitātēs – pašaizsardzība, bioloģijas un ķīmijas eksperimenti. Dienas turpinājumā devāmies ar autobusu augstu kalnos (581 pakāpiens uz un no tās līdz pilsētai) uz neaprakstāmi skaisto Bragas katedrāli.
4. dienā laikapstākļi ieviesa korekcijas un mēs uzreiz no skolas devāmies uz Porto, kur gida pavadībā iepazināmies ar pilsētas un Portugāles vēsturi, apskatījāmies nozīmīgākās vietas. Šī ekskursija gida pavadībā tika papildināta ar dažādām atsaucēm par Porto ietekmi uz Harija Potera grāmatām. Atpakaļceļā uz skolu devāmies gar Atlantijas okeāna krastu, kuru gan ilgāk apskatīt traucēja lietus un vējš.
Piektdienas rīts tika veltīts dalībnieku kopējām dejām un sporta aktivitātēm. Pēc tam notika pasākuma noslēguma svinīgās pusdienas vienā no Famalicao restorāniem.
Sestdienas agrā rītā devāmies uz Porto lidostu, lai sāktu ceļu uz mājām. Notikušās sarunas, iemūžinātie kadri, spilgtie iespaidi un jautrie piedzīvojumi spilgti attaisno šādu projektu nepieciešamību un lietderību. Nākamais projekta pasākums notiks 2019. gada rudenī Turcijā.   Lasīt vairak   Foto
Projekta rezultātus un materiālus var apskatīt:
https://www.facebook.com/groups/603295523441679/?ref=bookmarks
https://sharingculturaltreasures.weebly.com/ 

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2019 Ādažu vidusskola

Search