Vārda dienu svin: Valgudis, Ralfs, Vitālijs / 23.08.2019

Ekskursija uz Salaspils novadu

DSC 5524 129. martā 5d klasei bija iespēja iepazīties ar Salaspils novadu un apmeklēt Rīgas HES, zivju audzētavu “Dole”, kā arī Ķekavā – konfelādes ražotni. Ekskursija bija alternatīvā mācību stunda Latvijas zinātnes un inovāciju attīstības jomā saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Pēc ekskursijas skolēni izveidoja kopīgu aprakstu: “Sākumā mēs devāmies uz Rīgas HES, kur uzzinājām, kā tiek radīta elektroenerģija ekoloģiskos veidos, jo savā darbībā tā izmanto atjaunojamo energoresursu - ūdeni. Tāpat mēs uzzinājām, ka, lai atlīdzinātu dabai radīto kaitējumu no Rīgas HES darbības, tika uzcelta zivju audzētava “Dole”. Ekskursijas laikā mums bija iespēja apmeklēt šo zivju audzētavu. Mums bija iespēja redzēt kā attīstās zivju ikri, kādos inkubatoros tie tiek audzēti un aplūkojām pašu cehu. Lielu sajūsmu skolēnos izraisīja iespēja turēt rokās dzīvas zivis.
Vēlāk apmeklējām radošo ekskursiju Konfelādes ražotnē Ķekavā. Ekskursijas laikā iepazināmies ar ražošanas procesu un tajā strādājošajām un nepieciešamajām profesijām. Iepazināmies ar darba vidi, aprīkojumu, darba specifiku uzņēmumā. Bija iespēja saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem. Piemēram, kāpēc konfektes, kuras ražo te nemaz nevar dēvēt par marmelādi, un kurš izdomāja nosaukumu “Konfelāde”. Tika noskaidrots, kāpēc ir jāpievērš uzmanība informācijai, kas norādīta uz produktu etiķetēm. Bija arī iespēja piedalīties degustācijās. Degustāciju laikā tika mācīts atšķirt garšas, izvēlēties visgaršīgāko konfekti, cenšoties atpazīt augļu un ogu garšu nianses, kā arī radošās darbnīcas ietvaros, katrs varēja veidot, apstrādās un fasēt Konfelādes konfekti.
Kopumā ekskursija bija ļoti interesanta un pamācoša. Daži skolēni sāka aizdomāties par savu nākotnes profesiju.   Foto