Vārda dienu svin: Hermīne, Estere / 16.07.2019

ZINOO centra apmeklējums un pa Cīrulīšu dabas takām

Zini 1Zini 2Zini 3Zini 430.aprīlī Ādažu vidusskolas 2.e klases skolēni devās uz Cēsīm, lai apmeklētu ZINOO centru un piedalītos Arhitektūras nodarbībā. ZINOO apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda zinātnes un inovāciju attīstības jomā Latvijā saistībā ar "Latvijas skolas somu".
Arhitektūras nodarbības laikā skolēni, paši aktīvi līdzdarbojoties, mēģināja uzbūvēt visaugstāko un izturīgāko māju. Noskaidroja, kādas zināšanas nepieciešamas arhitektam, pētīja, kāpēc dažas celtnes ir kultūrvēstures pieminekļi, bet citas nav.
Skolēnu izteiktās atziņas un pārdomas:

• Zinoo centrā redzēju daudz interesanta un jocīga.
  • Patika inženierijas nodarbība, jo redzēju, ka klase var būt draudzīga un nestrīdas.
  • Pārliecinājos, ka nākotnē būšu tiltu inženieris un strādāšu Latvijā un Spānijā. Bija interesanti, jo drīkstēja visu izmēģināt un apskatīt.
  • Mani iepriecināja grupas darbā mani klases biedri, jo nemaz nezināju, ka viņi ir tik forši un radoši.
  • Nodarbībā būvējot torņus vajadzēja ātri visu izdomāt un sadarboties un pareizi sadalīt darbu, kurš griezīs, līmēs, turēs torni. Patika, ka torņus mērīja ik pa brītiņam, jo tas bija godīgi, citādi tas varēja apgāzties un tad mūsu konstrukciju neieskaitītu.
  • Pārliecinājos, ka minot velosipēdu var uzlādēt mobilo telefonu.
  • Izbaudījām, ka var apsēsties uz naglām.
  • Iepazinām spoguļu pasauli.
  • Patika daudzie eksperimenti ar mikroskopu un elektrību.
  • Mikroskopā varējām apskatīt un izpētīt arī savus pirkstus un to tīrību.

Pēc interaktīvajām nodarbībām, skolēni iepazina ar leģendām un teikām apvītās Cēsis un devās uz  Cīrulīšu dabas taku, lai iepazītu vienu no Latvijas dabas bagātībām.
Skolēnu iespaidi:

• Mēs bijām lasījuši teikas par Cēsīm, tāpēc bija interesanti iekāpt Līgavas alā, Cīrulīšu dabas parkā.
  • Kā cienastu atvedām pazemes ūdeni no alām.
  • Pirmo reizi redzēju, kā klintis spoguļojās ūdenī kā spogulī.
  • Ejot pa dabas taku salasīju dabaszinībām ziedus, kurus biju redzējusi tikai attēlos. Pārsteidza ziedu dažādība.
  • Mani pārsteidza nenokusušais sniegs pie Žagarkalna, un izrādījās - tas ir īsts !

Cik Latvija ir skaista! Man ļoti patika viss, arī launags pie Spoguļklintīm.