Vārda dienu svin: Maiga, Milija / 25.06.2019

Dalība konkursā “Uzdrīkstos, domāju, radu!”

IMG 20190517 1 CopyPrātnieku laboratorija Latvijas Universitātes (LU) “Jauno tehnoloģiju & inovāciju dienas” ietvaros aicināja 4. – 5.klašu skolēnus piedalīties konkursā – “Uzdrīkstos, domāju, radu!”, kas norisinājās 17. maijā Latvijas Universitātēs Zinātņu mājā. Konkursa mērķis - attīstīt skolēnu inženiertehniskās domāšanas, sadarbības un pētniecības prasmes, lai tās izmantotu problēmsituāciju risināšanā.
5.e klases komanda “Superīgais sešinieks.”: Dana Nemmika, Alise Šnepste, Emīlija Krjukova, Rūta Zālīte, Marta Janķēvica, Ance Šere kopā ar dabaszinību skolotāju Nadeždu Grūbi atsaucās piedalīties konkursā. Lai tiktu uz konkursa finālu, komanda pildīja mājas darbu – izveidoja video par ārstnieciskiem augiem, kā medikamentu alternatīvu. Uz LU bija aicinātas 24 labākas komandas no visas Latvijas.
Konkursa laikā komanda bija sadalīta pāros trīs mācību jomās – dabaszinātnes (Rūta Zālīte un Marta Janķēvica), matemātika (Dana Nemmika un Ance Šere), tehnoloģijas (Alise Šnepste un Emīlija Krjukova). Dažādu radošu un izaicinošu uzdevumu laikā dalībnieki pelnīja žetonus, kurus pēc tam izmantoja, lai iegādātos materiālus komandas 2 daļas kopīgajam uzdevumam – izveidot lidojošu kuģi.
Pēc žūrijas vērtējuma Ādažu vidusskolas 5. e klases komanda “Superīgais sešinieks.” uzvarēja nominācijā “Pētniecība.” Balvā ekskursiju uz SIA “Lāči” un iespēja uzcept savu maizīti! Apsveicam meitenes un paldies skolotājai!   Foto