Vārda dienu svin: Patrīcija, Ludis, Ludvigs, Ivonna / 25.08.2019

Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Mana sapņu profesija”

Lidosta21., 22. un 23.maijā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Mana sapņu profesija” 3.abcdeg klašu skolēniem.
Iepazīt savu sapņu profesiju skolēni devās uz starptautisko lidostu “Rīga”. Skolēni tika uzaicināti uzvilkt dzeltenas vestītes, kas norādīja, ka viņi ir lidostas viesi. Tālāk sekoja iepazīšanās ar biļešu reģistrācijas vietu un cilvēkiem, kas to dara, un bagāžas nodošanas vietu. Ļoti svarīga lidostā ir kontrole, kur tiek veikta nopietna pārbaude, kas palīdz darbiniekiem pārliecināties, ka pasažieri ievēro noteikumus, neapdraud sevi un citus.
Lidostas autobuss skolēnus izvadāja pa visu plašo teritoriju. Lidostā strādā cilvēki, kas ir atbildīgi par to, lai putni neapdraud lidmašīnas. Lai lidmašīnas varētu veiksmīgi kursēt, par to ir atbildīgi dažādi tehniskie darbinieki. Lidostas teritorijā regulāri dežurē vietējā “ceļu policija”, vienmēr gatavībā ir ugunsdzēsēji.
Skolēni uzzināja, ka aviācijas nozarē strādā ne tikai piloti, stjuarti, bagāžas operatori un krāvēji, bet arī drošības kontroles inspektori, ugunsdzēsēji, gaisa ceļu dispečeri un dažādas citas profesijas, kuras ir nepieciešamas, lai lidmašīna veiksmīgi paceltos un nonāktu savā galamērķī. Skolēni varēja izjautāt profesionāļus par viņu darba specifiku, nepieciešamo izglītību un darba aprīkojumu.